Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Лариса Білозір: «Розвиток фермерства та кооперації має стати головним пріоритетом державної політики» Роздрукувати

З метою популяризації Програми підтримки сільськогосподарського виробництва на селі, нещодавно у Тростянецькому, Бершадському, Тульчинському, Гайсинському, Чернівецькому, Мурованокуриловецькому, Шаргородському та Тульчинському районах  за ініціативи депутата обласної Ради Лариси Білозір, було проведено виїзні семінари. З очільниками місцевого самоврядування району та агровиробниками зустрілися фахівці Департаменту агропромислового виробництва, екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Агенції регіонального розвитку Вінницької області і Управління прогнозування розвитку АПК та виробництва продукції тваринництва Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації, а також представники банківських структур.

Нововведена Програма підтримки аграріїв, зокрема, фермерських господарств, має замінити застарілу, місцями погано функціонуючу систему. Загальна сума підтримки складе 6,3 млрд грн проти 5,5 млрд грн минулого року.

В ході зустрічі йшлося про різні види підтримки фермерських господарств державою. Зазначеною Програмою вже визначено поняття фермерського господарства, яке має граничні межі – до 500 га землі та до 15 млн грн річного доходу. Малі та середні фермери, на думку уряду, потребують допомоги у розвитку своєї справи, якою сьогодні може бути обробіток землі, вирощування сільськогосподарських культур, молочні кооперативи тощо. В  Україні сьогодні нараховується понад 33 тисяч фермерських господарств.

Нововведенням цьогоріч є значна допомога плодово-ягідному виробництву, задля розвитку якого держава здатна компенсувати 80% від затрат на придбання саджанців. Проте, таку допомогу, як і інші види компенсацій, уряд виділяє лише юридичним особам, тобто підприємцям. Звичайним домогосподарствам  наразі передбачені  дотації на утримання ВРХ та молодняка ВРХ.

Депутат обласної Ради  Лариса Білозір звернула увагу на те, що всі прийняті державні документи мають на меті створити сприятливі умови для розвитку аграрного сектору, особливо фермерських господарств.

– Розробляючи  законопроекти з питань сільського господарства,  є прагнення  дати нові можливості для розвитку села, адже сьогодні сільські бюджети в основному наповнюються за рахунок сплати земельних податків. Створення кооперативів - це не лише нові робочі місця, а певне переосмислення щодо якості роботи, від цього залежить якість продукції, а отже і її вартість на ринку. Об’єднуватись в кооперативи – це ефективно і прибутково. Розвивати можливості аграрників  можна і треба ще й за рахунок підтримки садівництва, – наголосила Лариса Білозір.

Допомога для утримання корів, здешевлення вартості кредитів для аграріїв до 1,5-3%, компенсація 25% вартості сільгосптехніки та 40% вартості такої ж техніки українського виробництва – це ті основні акценти, на яких базувалося обговорення. Для отримання гарантованих державою виплат власникам ВРХ потрібно звертатись до своєї сільської ради.

Зокрема, цьогоріч передбачена компенсація 25% вартості придбання нової сільгосптехніки та обладнання українського виробництва; компенсація частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів, що формує ефективну ставку на рівні 3%, відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, збудованих за власний кошт інвестора, а також здешевлення до 3% позик для проектів, що реалізуються в сфері аквакультури, вівчарства, козівництва тощо; здешевлення утримання ВРХ молочного напряму на агропідприємствах із розрахунку 1,5 тис. грн/голову/рік; здешевлення утримання молодняка (до 1 року), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тис. грн/голову/рік; здешевлення на 80% вартості посадкового матеріалу у садівництві та ягідництві; малим та середнім фермерським господарствам передбачено відшкодування 100% вартості закупленого українського насіння, 90% вартості дорадчих послуг. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевого кредитного ресурсу, а також користується додатковою преференцію при купівлі української сільгосптехніки — їм компенсується 40% її вартості; в рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава співфінансуватиме проекти, які реалізуються сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ, беручи на себе 70% витрат на придбання нового обладнання для них.

Окремої теми стосувалося обговорення молочних кооперативів, на чому особливу увагу акцентувала Лариса Білозір.

– Ми повинні прагнути до кращого і досконалішого! Варто усвідомити, що те молоко, яке виробляється в домогосподарствах  населення, в більшості своїй дещо нижчої якості, адже рівень бактеріального осемінення в домашньому продукті часто в рази вище, ніж на фермах. Тому ми маємо створювати молочні кооперативи, членами яких будуть люди, що утримують по кілька корів. І держава готова компенсувати 70% вартості придбаного обладнання для таких об’єднань. Таким чином, з’явиться можливість не тільки значно підвищити якість молока, а й його ціну, що так потрібно людям. Для прикладу, нині молоко з молочних ферм підприємства купують по більш ніж 10 грн за літр, тоді як в приватних осіб – до 5,8 грн/л., – звернула увагу  Лариса Миколаївна.

Також Лариса Білозір зауважила, що разом варто працювати на результат, об’єднуватися і розвивати свої громади.

– Не треба сподіватися на швидку віддачу. Все це відбуватиметься роками, але робота має бути злагодженою та цілеспрямованою, –  сказала народна обраниця.

Прес-служба Лариси Білозір

Повернутись Створено: 25 квітня 2018 року, 17:34 Переглядів: 528

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація