Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Лариса Білозір: «Спроможність громади визначають не гроші, а люди, свідомі, ініціативні та активні» Роздрукувати

Депутат обласної Ради, голова ГО «Життя та розвиток громад», Лариса Білозір в селі Кирнасівка Тульчинського району взяла участь у інформаційно-просвітницькій зустрічі з місцевими депутатами на чолі з селищним головою Тамарою Процишин.

Під час зустрічі було обговорено питання долучення селища Кирнасівка до процесів децентралізації у частині приєднання до існуючої чи формування нової об'єднаної громади. Нині у селищі активно обговорюють два шляхи подальшого руху до цього – приєднання до Тульчинської ОТГ, або ж створення власної громади, об’єднавшись із сусіднім селом Ілляшівка Тростянецького району.

Прихильники утворення Кирнасівської ОТГ наполягають, що цей варіант кращий, адже, мовляв, уже потужна громада з майже 5-тисячним населенням, може стати адміністративним центром можливого нового об’єднання.

Однак, за показниками 2017 року можна констатувати, що умовна  Кирнасівська ОТГ, до якої увійде також Ілляшівка, все ж буде дотаційною та не зможе існувати без підтримки держави, що руйнує саму суть реформи. Окрім того, таке можливе об'єднання не відповідає моделі переліку перспективних адміністративних центрів Мінрегіону.

Водночас існуюча Тульчинська ОТГ була однією з найперших громад, які не побоялись відповідальності й об'єдналися. Наразі досить перспективна громада, яка фактично утримує все на свої плечах – садочки, школи, соціальні об’єкти,  реалізовує розвиткові проекти.

– Все ж, будь-який із цих шляхів складний, але обирати потрібно уже зараз, – підкреслили присутні на засіданні депутати Кирнасівської селищної ради.

Як голова комісії обласної Ради з питань місцевого самоврядування Лариса Білозір закликала громаду Кирнасівки до активного процесу об’єднання і пообіцяла підтримати їх при будь-якому рішенні: чи при приєднанні до Тульчинської ОТГ, чи при бажанні стати адміністративним центром, створивши власну ОТГ. Але у будь-якому випадку громада Кирнасівки має отримати максимум користі від процесу об’єднання.

– Я переконана, що спроможність громади визначають не гроші, а люди, свідомі, ініціативні та активні, які здатні та хочуть змінити не тільки своє життя, а й цілої громади.  Не потрібно боятися змін, потрібно йти на об`єднання. Адже ми бачимо на досвіді Томашпільської, Тульчинської, Шпиківської, Тростянецької об’єднаних територіальних громад, що такий курс вперед дає можливість розвивати громади власними руками, а не чекати манни небесної з Києва. Люди тут обрали справжніх господарів, які мотивовані розвивати свої громади. На мою думку, на першому місці має бути якість життя людини – відремонтовані та обладнені школи, дитсадки, культурні та медичні установи, освітлені вулиці, облаштовані площі, облагороджені парки, розчищені водойми, проведені водогони, організоване дозвілля дорослих та дітей. Тому я й намагаюся пришвидшити децентралізацію та залучити державні, грантові й проектні  кошти в соціальний розвиток області, - наголосила Лариса Білозір.

Окрім того, вона додала, що у вересні 2018 року разом з Асоціацією Агентств регіонального розвитку України буде розпочато проект «Розбудова Тульчинської об'єднаної територіальної громади за рахунок внутрішніх ресурсів». Це буде Школа соціальної економіки для ініціативних громадян Тульчинської ОТГ, з метою розвитку Практичних територіальних співтовариств в рамках громади.

В Україні вже є понад 700 об’єднаних територіальних громад, з яких на території Вінниччини – 35, де проживає близько 20% населення області. Ці громади можуть стати взірцем для інших, адже на власному прикладі доводять, що пройдений ними шлях до об'єднання хоч і нелегкий, але поступальний до якісних змін. Водночас все ж є чимало громад, мешканцям яких ніби і набридло чекати покращення життя, але впроваджувати реформи вони й досі бояться.

Невдовзі у Кирнасівці пройдуть громадські обговорення та винесення питання на сесію селищної ради для прийняття відповідного рішення. Але при усіх проблемах, з якими стикаються нові ОТГ, громада ще жодного населеного пункту в Україні не висловила бажання вийти зі складу об’єднаної громади.

Надія Полторак

Повернутись Створено: 23 липня 2018 року, 14:15 Переглядів: 321

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація