Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Лісове господарство Роздрукувати

У Чечельнику вирішували питання діяльності парку «Кармелюкове Поділля»

7 лютого у Чечельнику відбулася робоча нарада під керівництвом голови обласної Ради Сергія Татусяка з питання функціонування Національного природного парку «Кармелюкове Поділля».
У нараді взяли участь голова Чечельницької районної ради Сергій Шепітко, голова райдержадміністрації Микола Качинський, начальник обласного управління лісового господарства Анатолій Бондар, ген. директор обласного комунального підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець, начальник головного управління Держземагентства Олексій Коник, начальник Держуправління охорони природного середовища Володимир Крисько, заступник директора НПП «Кармелюкове Поділля» Ніна Дудник, депутати обласної та районної рад, керівники профільних підрозділів району.

Національний природний парку «Кармелюкове Поділля» був створений у 2009 році відповідно до указу Президента України, з метою збереження, відтворення та раціонального використання унікальних природних і історико-культурних комплексів Південного Поділля. Відтак, 20203,4 гектара земель Чечельницького та Тростянецького районів стали об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, тобто, перейшли у підпорядкування Міністерства екології та природних ресурсів України.
Це, в свою чергу, спричинило проблеми з веденням господарської діяльності Чечельницьким держлісгоспом. Наприклад, на сьогодні підприємство не може здійснювати рубки лісу, що тягне за собою втрати для місцевого бюджету та фактично залишає негазифікований район без палива.
– За цих кілька років, відколи постало питання про заповідання даної території лісу, лісгосп втратив 60 мільйонів гривень, – повідомив Анатолій Бондар.
Керівники району підтверджують, що річна потреба дерева як палива для них становить 17 тисяч кубометрів. Крім того, за словами голови РДА Миколи Качинського Чечельницьким держлісгосп є одним із бюджетоутворюючих підприємств району. А тому віддати його теперішні угіддя у підпорядкування Мінприроди – це практично залишити бюджет без наповнення, а людей змусити купувати дорожче паливо за межами району.
Вислухавши позицію лісівників, екологів та представників органів влади Чечельниччини, Сергій Татусяк наголосив, що обласна влада однозначно відстоюватиме інтереси громади району. Відтак, він порадив відкликати попередні звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України та готувати нові листи до Кабінету Міністрів та Президента. Крім того, депутати спільно з експертами готуватимуть необхідні рішення для сесії обласної Ради.
– На жаль, ми маємо конфлікт інтересів міністерства і регіональної влади Адже Мінприроди прийняло рішення щодо парку«Кармелюкове Поділля» не на користь місцевих громад. Тому ми мусимо прийняти рішення, яке буде логічним і корисним для місцевого розвитку, – підсумував голова обласної Ради.

Довідка: Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» – природоохоронна територія на території Тростянецького та Чечельницького районів Вінницької області. До території національного природного парку «Кармелюкове Поділля» погоджено в установленому порядку включення 20203,4 гектара земель державної власності, в тому числі 16518 гектарів земель, які вилучаються у державного підприємства «Чечельницький лісгосп» та надаються національному природному парку в постійне користування, і 3685,4 гектара земель, що включаються до його складу без вилучення.

Повернутись Створено: 8 лютого 2013 року, 00:00 Переглядів: 1064

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація