9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вищий спеціалізований суд України відхилив касаційну скаргу Івана Рибаченка. Ухвала ВССУ оскарженню не підлягає Роздрукувати

21 жовтня 2015 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України розглянула  справу за позовом Рибаченка Івана Степановича до Вінницької обласної Ради про визнання розпорядження голови обласної Ради від 5 травня 2014 року № 86 про його звільнення з посади головного лікаря Печерської обласної лікарні відновного лікування та  поновлення на посаді незаконним. Колегія суддів ухвалила  касаційну скаргу відхилити, а судові рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 12 травня 2015 року та ухвалу апеляційного суду Вінницької області від 18 червня 2015 року залишити без змін.

Зокрема, в ухвалі зауважено, що вищезазначені суди дійшли висновків, що контракти з відповідачем про призначення на посаду головного лікаря Печерської обласної лікарні відновного лікування укладалися позивачем за його згодою, ним особисто підписувалися, строк дії контракту від 30 квітня 2013 року закінчився, тому, відповідно до вимог п. 2 ст. 36 КЗпП України, позивача звільнено з посади головного лікаря Печерської обласної лікарні відновного лікування. Голова Вінницької обласної Ради, видаючи розпорядження від 05 травня 2014 року № 86, діяв у межах повноважень як керівник органу місцевого самоврядування у період між сесіями обласної Ради. Рішенням Вінницької обласної Ради від 16 січня 2015 року № 810 схвалено та затверджено розпорядження Голови Вінницької обласної Ради від 05 травня 2014 року № 86, тому підстави для задоволення позову про визнання неправомірним і скасування розпорядження від 05 травня 2014 року № 86, поновлення позивача на посаді, визнання трудового договору таким, що укладений на невизначений строк, відсутні.

Судами першої та апеляційної інстанцій при розгляді справи дотримано вимоги закону, у зв’язку з чим колегія суддів вважає за необхідне касаційну скаргу відхилити, а судові рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 12 травня 2015 року та ухвалу апеляційного суду Вінницької області від 18 червня 2015 року залишити без змін. Ухвала оскарженню не підлягає.

До речі, з інших аналогічних справ судами також прийняті рішення на користь обласної Ради. Зокрема, суди визнали законність звільнення Сергієм Свитком головних лікарів Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Тетяни Антонець , Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи Віктора Власюка, Вінницького обласного шкірно-венерологічного диспансеру Сергія Бєльца, начальника обласного  бюро судово-медичної експертизи В’ячеслава Воронова тощо.

Детальніше з текстом ухвали Вищого спеціалізованого суду України можна ознайомитись тут.

 

Повернутись Створено: 18 листопада 2015 року, 17:51 Переглядів: 3549

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація