Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Літературна подія Роздрукувати

«Вінничани в Києві» реалізують проект «Спадщина»

20 грудня у селі Купчинці Іллінецького району відбулася презентація книги «Крізь епоху…» – історичного науково-популярного видання про історію села. Автором книги є Тетяна Остаповець – вчителька історії місцевої школи, матір 8-х дітей (перша прийомна родина на Вінниччині).

Презентацію книги організували у вигляді творчого вечора на честь письменниці-дебютантки. Участь у заході взяли: голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк, Уповноважений Президента України з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України, генерал-майор СБУ Олексій Обаль, заступник Голови Національної спілки краєзнавців України Григорій Клепак, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України Роман Подкур, голова Іллінецької районної державної адміністрації Володимир Ящук, районної ради Олег Дмитрик, директор державного архіву Вінницької області Юрій Легун, голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Сергій Гальчак, освітяни, громадські діячі, жителі села.
Пошуку архівних матеріалів для книги та власне її друку Тетяні Остаповець допомагав Олексій Обаль, який є уродженцем села Купчинці та членом Товариства «Вінничани в Києві». Ця громадська організація, у якій Сергій Татусяк є першим заступником голови, започаткувала культурологічний проект «Спадщина». Його мета – відкривати цікаві сторінки історичної, духовної, природної, архітектурної, культурної спадщини кожного населеного пункту Вінницької області. І саме в рамках проекту світ побачила книга про історію Купчинець «Крізь епоху…».
Сергій Татусяк пригадав, що першою літературною «ластівкою» проекту була книга «Мервин та Мервинчани» Володимира Демчика.
Сьогодні у світ вийшло ще одне видання про село на Вінниччині. Впевнений таких книг по області буде багато, адже ми маємо таких ентузіастів і патріотів як Тетяна Миколаївна Остаповець. Ми маємо духовність, яку повинні збагачувати такими книгами як «Крізь епоху…», – зауважив голова облради.

 

С.Татусяк подарував авторці на згадку альбом «Вінниччина» та 4-томник «Україна: історія великого народу».
Сама Тетяна Остаповець називає публікацію книги своєю перемогою, адже працювала над нею понад 15 років. А ідея народилася із курсової роботи на історичному факультеті Вінницького педагогічного інституту ім. М.Островського. Авторка подякувала всім, хто допомагав їй народжувати цей літературний твір.
– Я дякую Олексію Обалю, який наполіг не полишати роботу зі збору матеріалів для книги. Але найбільше я дякую батькові Миколі Гавриловичу Шмигорі, який спонукав до пошуків потрібних людей, до спілкування з очевидцями… Саме тому книга присвячена йому, – зазначила Тетяна Остаповець.
У ході презентації усі гості отримали примірники свіжого видання, а також насолодилися концертом за участю сільських та районних талантів.

 

Повернутись Створено: 21 грудня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1399

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація