23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Літинщина вшанувала пам’ять видатного письменника Михайла Стельмаха Роздрукувати

24 травня в селі Дяківці Літинського району відбулося літературно-мистецьке свято „Велика рідня”, приурочене дню народження Михайла Стельмаха. Великий український письменник народився 104 роки тому в мальовничому селі на Поділлі.

В цей день Вінницьке земляцтво, а саме Ніна Гнатюк, спільно з журналом „Вінницький край” та його редактором Вадимом Вітковським вручали літературну премію імені Михайла Стельмаха вінницькому літераторові, спеціальному кореспонденту журналу в зоні АТО Олександру Філіну за цикл матеріалів-репортажів.

Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська виступила з вітальним словом на мистецькому заході та нагородила Почесними грамотами обласної Ради та облдержадміністрації директора літературно-меморіального музею М. П. Стельмаха в селі Дяківці Оксану Голованюк та поета, журналіста, спеціального кореспондента Олександра Філіна, якому в цей день виповнюється 70 років.

Син видатного письменника Дмитро Стельмах, лауреат премії ім. М.Стельмаха Валентина Сторожук, заступник голови Літинської райдержадміністрації Валентина Захаревич, делегації з Чернівецької та Хмільницької областей, учні сільської школи вшанували пам’ять великого письменника, поета, науковця, громадського діяча Михайла Панасовича Стельмаха читанням його та власних віршів, пісенними номерами, цікавими бувальщинами з життя.

Довідка: Михайло Стельмах – автор багатьох відомих творів, серед яких «Велика рідня» «Хліб і сіль», «Правда і кривда», «Кров людська – не водиця» «Гуси-лебеді летять», «Щедрий вечір» та багато інших. Саме він перший почав публічну розмову про факт «незрозумілого» голоду 1932-1933 рр. в Україні ще у глухі брежнєвські часи. У творі «Чотири броди» (1978) він примушує українське суспільство згадати про його жертви, вказує на тих, хто брав участь в організації штучного голоду на селі.  На кошти із його Ленінської премії було збудовано сільську школу. Є у Дяківцях вулиця письменника, в одному з дворів стоїть доглянута отча хата і стара дідівська клуня. А до 77-ї річниці від дня народження майстра слова був відкритий у селі літературний музей його імені. За рішенням Вінницької обласної Ради літературно-меморіальний комплекс М.Стельмаха внесено до списку перлин Поділля.

 

Повернутись Створено: 24 травня 2016 року, 16:36 Переглядів: 1833

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація