Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Літинщина вшанувала пам’ять видатного письменника Михайла Стельмаха Роздрукувати

24 травня в селі Дяківці Літинського району відбулося літературно-мистецьке свято „Велика рідня”, приурочене дню народження Михайла Стельмаха. Великий український письменник народився 104 роки тому в мальовничому селі на Поділлі.

В цей день Вінницьке земляцтво, а саме Ніна Гнатюк, спільно з журналом „Вінницький край” та його редактором Вадимом Вітковським вручали літературну премію імені Михайла Стельмаха вінницькому літераторові, спеціальному кореспонденту журналу в зоні АТО Олександру Філіну за цикл матеріалів-репортажів.

Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська виступила з вітальним словом на мистецькому заході та нагородила Почесними грамотами обласної Ради та облдержадміністрації директора літературно-меморіального музею М. П. Стельмаха в селі Дяківці Оксану Голованюк та поета, журналіста, спеціального кореспондента Олександра Філіна, якому в цей день виповнюється 70 років.

Син видатного письменника Дмитро Стельмах, лауреат премії ім. М.Стельмаха Валентина Сторожук, заступник голови Літинської райдержадміністрації Валентина Захаревич, делегації з Чернівецької та Хмільницької областей, учні сільської школи вшанували пам’ять великого письменника, поета, науковця, громадського діяча Михайла Панасовича Стельмаха читанням його та власних віршів, пісенними номерами, цікавими бувальщинами з життя.

Довідка: Михайло Стельмах – автор багатьох відомих творів, серед яких «Велика рідня» «Хліб і сіль», «Правда і кривда», «Кров людська – не водиця» «Гуси-лебеді летять», «Щедрий вечір» та багато інших. Саме він перший почав публічну розмову про факт «незрозумілого» голоду 1932-1933 рр. в Україні ще у глухі брежнєвські часи. У творі «Чотири броди» (1978) він примушує українське суспільство згадати про його жертви, вказує на тих, хто брав участь в організації штучного голоду на селі.  На кошти із його Ленінської премії було збудовано сільську школу. Є у Дяківцях вулиця письменника, в одному з дворів стоїть доглянута отча хата і стара дідівська клуня. А до 77-ї річниці від дня народження майстра слова був відкритий у селі літературний музей його імені. За рішенням Вінницької обласної Ради літературно-меморіальний комплекс М.Стельмаха внесено до списку перлин Поділля.

 

Повернутись Створено: 24 травня 2016 року, 16:36 Переглядів: 2241

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація