Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Литовсько-український бізнес форум планують провести у Вінниці Роздрукувати

24 січня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського  із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом. На зустрічі також були присутні Вінницький міський голова Сергій Моргунов та перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький.

З вітальним словом до пана Посла звернувся голова обласної Ради Анатолій Олійник, який у своєму виступі подякував литовській стороні за побудовану демократичну співпрацю.

– Обласна Рада в межах своїх повноважень спільно із органами виконавчої влади здійснює заходи, що стосуються реформування різних галузей області, – сказав Анатолій Олійник у своєму вітальному слові. – Цей рік є завершальним в діяльності каденції цього депутатського корпусу. Ми горді тим, що нашою обласною Радою було проведено найбільше засідань сесій та прийнято найбільше рішень серед усіх обласних рад України. За період роботи депутатський корпус завжди підтримує все, що стосується міжнародної програми співробітництва.       

Голова облдержадміністрації Владислав Скальський розповів про інвестиційний та економічний потенціал Вінницької області.   

– У 2018 році Вінницька область у всеукраїнського рейтингу Regional Doing Business була визнана, як одна із найсприятливіших областей для ведення бізнесу в Україні. Обласний центр покращує інвестиційну привабливість, розвивається та розробляється ціла низка інвестиційних проєктів, – розповів Владислав Володимирович.  –  Зовнішньоторговельний оборот Вінницької області за 11 місяців 2019 року склав 2161,0  мільйонів доларів,  з яких із Литвою – 28,8 мільйонів доларів. Маємо великий потенціал для налагодження контактів із бізнесом Вінниці та Литви.

Пан Марюс Януконіс під час виступу зазначив, що співпраця із Вінниччиною для литовської сторони є дуже цінною.

– Ми чудово знаємо, що Вінниччина вважається одним із найпрогресивніших регіонів України, ви є прикладом модернізації економіки та управління процесами, – сказав Марюс Януконіс. – Сьогодні ми б хотіли обговорити конкретний захід, що відбудеться 19 березня 2020 року, а саме – литовсько-український форум, який хочемо провести у Вінниці. Ми очікуємо делегацію з Литви та хочемо долучити тих бізнесменів, які мають конкретні пропозиції, адже інтерес литовського бізнесу зростає до України. Останнім часом бачимо нові можливості для інвестицій у вашу область, а особливо це стосується альтернативної енергетики. Скоро має відкритися потужна сонячна станція на Житомирщині. Думаю литовська компанія буде зацікавлена і в інших регіонах розвивати подібний бізнес. Я впевнений, що на Вінниччині є багато й інших можливостей, не лише енергетика, тому було прийняте рішення провести цей бізнесфорум саме у Вінниці.

Голова облдержадміністрації зазначив, що знає про те, що у Литві є серйозні напрацювання у енергозберігаючих технологіях, тому запропонував попередньо відпрацювати це питання із Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації, щоб сформувати відповідну аудиторію з боку Вінниччини і, відповідно представництво з боку литовського бізнесу.

Говорили також про можливість реабілітації учасників АТО/ООС в Литовській Республіці та про перейняття досвіду у сфері освіти та туристичної галузі у Литовській Республіці.

Повернутись Створено: 24 січня 2020 року, 15:43 Переглядів: 418

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація