Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Людмила Головашич: «Депутат має бути ключем від усіх дверей» Роздрукувати

На останніх виборах депутатів до місцевих рад Ладижин делегував до Вінницької обласної Ради одразу двох депутатів – Людмилу Головашич (фракція ВО «Батьківщина») та Ігоря Лещенка (фракція БПП «Солідарність»). Про свої враження від роботи за цей час  розповідає Людмила Головашич.  

- Роботи вдосталь, адже депутатство в області дещо відрізняється від роботи депутата у міській раді, тому доводиться чимало консультуватися, каже Людмила Володимирівна. - Мені майже щотижня випадає бути в області,  проте мене це не бентежить. Навпаки, я рада, що про наш Ладижин чують і знають, і у ЗМІ сформована думка про місто, де без скандалу ні кроку, змінюється.

Щодо вражень - то на кожному із засідань облради  надається можливість  висловитися чи то представнику громадської організації, чи простому громадянину.  В Ладижині давно немає демократії.

На балконі сесійної зали може знаходиться будь-який небайдужий мешканець області. Спочатку були дебати аби когось не пускати , тепер до закінчення сесії не всі депутати  є, не те що б глядачі.  Подекуди звідти доносяться вигуки: «Молодці!», «Ганьба!», проте частіше - «Слава Україні!»  Відтак, особливістю Вінницької обласної Ради 7-го скликання є демократичність, прозорість і патріотизм. Принаймні, я  не бачу  іншого.

- Яку комісію обласної Ради Ви обрали для своєї діяльності і чому?

- Я секретар комісії з питань охорони навколишнього природнього середовища, екологічної безпеки та раціональності використання надр.  Для мешканців Ладижина,  і для мене зокрема,  екологічна складова сьогодні на першому місці.  Ми маємо потужні підприємства, які збагачують наше місто, однак сильно його забруднюють. Упродовж трьох років скарги про сморід, який особливо відчувається у період із травня по серпень,  тільки збільшуються.  Щодо причини його виникнення та шляхів подолання цієї проблеми  - жодних чітких коментарів. А місто тим часом втрачає свою привабливість. Наприклад, Ладижинська ТЕС це підприємство, яке «наповнює» не лише природоохоронний фонд міста, а й області. Однак досі не було зворотної підтримки проекту, який би покращував «екологічну роботу» електростанції,  або ж був направлений на, так звані, природоохоронні заходи. Втім, така робота має проводитися щорічно. Якщо говорити мовою цифр,  то лише цього року електростанція сплатить до «природозахисного фонду» області 64 мільйони гривень. Тому і працюю аби така співпраця з областю стала  традиційною та щорічною.
Фаховий підхід для вирішення цієї проблеми посприяє її усуненню. Тому планую це зробити із допомогою Національної асоціації екологів України.

- Над  якими проблемами ще працювали?  

- Їх було чимало, але особисто наша «екологічна» комісія ухвалила надзвичайно важливу ініціативу про те, що за наявності конфлікту між місцевими мешканцями та виробниками - жодного погодження ми не даємо. Наприклад, це може бути питання про використання надр чи нове виробництво із використанням природних ресурсів. Таке рішення продиктоване чисельними конфліктами.  Буває, що відкривають підприємство, а згодом місцеве населення виходить і перекриває дороги через незгоду із таким сусідством.  

- Ви особисто вносили якісь пропозиції, робили депутатські запити?

- Звісно, їх більше десятка. Загибель зубрів та  розслідування з цього приводу – мій перший запит. Досі слідкую за  ходом розслідування.  Що стосується міста – це питання щодо роботи Ладижинського будинку-інтернату для розумово хворих дітей.  До мене звернулося близько 60 працівників та поскаржилися на умови праці і бездіяльність керівництва. Нагадаю, що у закладі утримуються діти-інваліди, які не спроможні самотужки рухатися і потребують цілодобового догляду, лікування, більшість із них не може самостійно їсти. Такі діти позбавленні звичного життя у суспільстві, але ніхто не вправі позбавляти їх турботи та гідного піклування. Тому, коли активісти зафіксували процес виносу із закладу сумок з продуктами, коли були оголошені факти злочину проти цих дітей , бути осторонь – означає бути причетним до злочинів. Я зробила депутатський запит, яким просила з’ясувати  викладені факти.  Порушення у закладі підтвердила і голова профільного Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталія Заболотна, яка разом із фахівцями зненацька відвідала заклад. Згодом вона доповіла про порушення голові облдержадміністрації  Валерію Коровію та голові обласної Ради Анатолію Олійнику.  Впевнена, що заклад скоро зміниться, і, нарешті, найхворіші діти із усієї країни (а тут саме такі) відчують людяність та турботу, будуть забезпечені якісним харчуванням та медичним обслуговуванням.  Також були запити щодо обласних проблем, багато звернень від мешканців міста за вирішенням особистих питань в медицині, житлові  питання,  розкрадання та  знищення  Ладижинського силікатного заводу.

- А що реально може зробити депутат?

- Якщо образно, то депутат – має бути ключем від усіх дверей. Насправді, маючи повноваження, він володіє і можливостями для допомоги виборцю. Скажімо,  журналіст може розповісти про подію чи факт і на цьому його робота завершується. Депутат же вивчає проблему, долучає нові факти і, якщо потрібно, неодноразово піднімає питання про її вирішення, щоб досягти результату.

Під час виборчої кампанії я говорила, що зв’язок області та міста починається із дороги. Мова йде про гайсинський напрямок, об’їзну дорогу через села Куна та Мар’янівка та дорогу М-12 (відрізок Гайсин-Умань).

Звернення про її ремонт були прийняті Ладижинською міською радою, мій депутатський запит підтримали і мої колеги у обласній Раді. І, як відомо, Микола Кучер, депутат Верховної Ради, заявив, про те, що домігся виділення коштів у розмірі 45 мільйонів гривень. Тепер важливо, щоб роботи були виконані якісно, кошти пішли за призначенням і ні в кого не виникло навіть думки вкрасти. Це чи не перший вдалий приклад об’єднання усіх зусиль. Коли народний депутат не тільки почув проблему, а й залучився підтримкою від депутатів усіх рівнів.

Ще один випадок по Гайсинському району: ЗМІ повідомили про масову загибель риби, у районі Дмитренського водосховища.  Ми з’ясували причину: загибель риби спровокували переповнені відстійники у Гайсині. Спільними зусиллями міста, райради, райдержадміністрації та підприємств був розроблений проект оновлення каналізаційної мережі. Також ініціювали підтримку з Вінниці,  відтак із обласного природоохоронного фонду було виділено 1,5 мільйонів гривень і вже ведеться реконструкція  об’єкту.

- Якими були найскладніші моменти за весь час роботи?

- Одним із таких був конфлікт у Тростянці, коли градус скандалу між мешканцями громади та інвесторами  з МХП «Миронівський хлібопродукт» досягнув піку. За моєю інформацією, яку згодом підтвердила Служба безпеки України, ми були за хвилину до, у прямому розумінні,  збройного зіткнення.  Я, як депутат, мусила втрутитися і після перемовин обидві сторони зустрілися за «круглим столом».  Моя позиція тут незмінна: усі конфлікти повинні вирішуватися не агресією чи залякуванням, а виключно інформаційним, чесним способом.

Інший конфлікт, із перекриттям дороги у селі Красносілка Бершадського району. Там мова йшла про незаконне випалювання вапна. Наразі скандальне виробництво призупинено і створена спеціальна комісія, до якої я теж включена.  Вивчаємо факти та  скарги. І за моїм зверненням таки підтвердився факт, що виробництво було незаконне. Нині  там якщо і запрацює цех,  то тільки після усіх дозволів та після громадських слухань.

- Чи мали місце у роботі облради політичні питання окрім робочих?

- Ми - депутати із особливим рівнем довіри, адже за нами не просто Майдан, за нами - Небесна  Сотня і тисячі хлопців, що загинули у неоголошеній війні. Тому кожен наш крок, кожне голосування має проходити із думкою про це. Ще на початку року я надрукувала та подарувала кожному депутату обласної Ради пам’ятний плаката із фотографіями Героїв Небесної Сотні.

А після вибуху скандалу із зараженням наших онкохворих дітей гепатитом, вперше у житті здала 470 грамів крові.  Ну щоб не тільки  словом, а й конкретною справою підтримати заклад.

Мою позицію при кожному голосуванні виборці можуть дізнатися із сайту Вінницької обласної Ради. Усі питання щодо обґрунтованості  тарифів, звільнення українських політв’язнів, роздержавлення ЗМІ, змін у податковому законодавстві, підтримки воїнів АТО та їхніх родин, я підтримувала і підтримуватиму надалі. 

Повернутись Створено: 26 липня 2016 року, 13:30 Переглядів: 1123

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація