Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Людмила Щербаківська: „Лодзинське воєводство є прикладом проведення реформи децентралізації” Роздрукувати

12-15 грудня вінницька делегація взяла участь в поїздці до Лодзинського воєводства Республіки Польща. Під керівництвом першого заступника голови обласної Ради Людмили Щербаківської депутати облради Григорій Зозуля та Сергій Лановик, представники обласної, районних рад, сільські та селищні голови, члени обласної Асоціації органів місцевого самоврядування відвідали гміну Мощеніце та місто Пйотркув.  

Гміна презентувала головні цілі своєї діяльності та взаємодію з органами місцевого самоврядування в найбільш важливих напрямах діяльності. Важливим аспектом була демонстрація завдань, які здійснюють окремі інституції гміни, та в якій мірі вони співпрацюють з іншими державними органами. Також були висвітлені питання проведення адміністративної реформи в Польщі в 1990 році.

Крім того, учасники делегації ознайомились з роботою адміністративних одиниць гміни. Відвідали місцеву лікарню, прозорий офіс, управу повіту та окружний офіс Пйотркув.

– Дійсно, Лодзинське воєводство Республіки Польща можна вважати найбільш показовим щодо проведення реформ територіального устрою та децентралізації, – зазначила Людмила Щербаківська під час візиту. – Вінниччина в повній мірі може, співпрацюючи з воєводством, переймати досвід, опробований поляками ще у 1990 році.

Вінницька делегація відвідала Лодзинську агенцію регіонального розвитку, Національний інститут місцевого самоврядування та Технічний університет у Лодзі. В університеті відбулась презентація проекту „Кожне місце має свою власну історію”, що проводиться викладачами та студентами за участю українських міських рад. Варто зазначити, що у виші навчаються і українські студенти, що також дозволяє отримувати передовий досвід для реалізації його на теренах нашої країни.

 

 

Повернутись Створено: 16 грудня 2016 року, 13:22 Переглядів: 1451

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація