15 липня, о 10.00 в приміщенні обласної Ради (303 каб.) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв'язків з громадськістю                                                      

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

  • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

    Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

Людмила Щербаківська: «Освіта і наука – пріоритет розвитку держави» Роздрукувати

16 листопада перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська і голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур взяли участь в парламентських слуханнях на тему: „Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні”. Відкрила зібрання Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, модератором виступила заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

В обговоренні проблем, що виникають в сфері фінансування освіти і науки, взяли участь народні депутати України Олексій Рябчин, Володимир Литвин, Олег Березюк, представники профспілкових організацій, науковці, освітяни, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої гілки влади.

Перед присутніми виступив перший віце-президент Національної академії наук України, академік Національної академії наук України Антон Наумовець, який у своїй промові зазначив наступне:

– Скорочення асигнувань на науку спричиняє сильне і загрозливе відставання фінансових показників наукової сфери від показників наших найближчих сусідів – Польщі та Румунії. Там обсяг видатків на одного співробітника в десятки разів вищий. Як наслідок – з 1991 року кадровий персонал Академії скоротився більше, ніж утричі. На сьогодні кількість наукових співробітників на тисячу працюючих вдвічі менша, ніж в країнах ЄС. Під загрозою зникнення опинилися визнані в світі наші наукові школи та фундаментальні прикладні дослідження. У проекті Закону бюджету на 2017 рік обсяг фінансування на науку зменшений, в порівняні з іншими роками. Це неприпустимо.

– Обласна Рада направила низку своїх пропозицій на парламентські слухання. Головним чинником стало розмежування сфери відповідальності державного та місцевих бюджетів у фінансуванні загальноосвітніх навчальних закладів. Окрім підвищення рівня заробітної плати педагогів, позитивним у даному аспекті є те, що фінансування видатків на оплату праці освітян з нарахуваннями в повному обсязі гарантується державним бюджетом, – прокоментувала перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська. – Проте інші видатки загальноосвітніх навчальних закладів (харчування учнів, в тому числі, пільгових категорій, розрахунки за спожиті енергоносії, заробітна плата з нарахуванням непедагогічних працівників) залежатимуть від можливостей місцевих бюджетів. Наслідком цього буде відсутність єдиного підходу в державі до надання освітніх послуг, збільшаться відмінності в умовах навчання в школах для дітей в залежності від місця їхнього проживання.

Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм обласної Ради Геннадій Мазур зазначив:

– В проекті змін до Бюджетного кодексу України враховано пропозиції органів місцевої влади (в тому числі, і Вінницької області) щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів з обласних бюджетів та обласних центрів. Також передбачено освітню субвенцію з державного бюджету відповідним місцевим бюджетам для фінансування оплати праці з нарахуваннями педагогічним працівникам професійно-технічних навчальних закладів, які забезпечують надання середньої освіти учням даних закладів. Для належного використання цих коштів необхідно ще на етапі формування місцевих та державного бюджетів чітко розмежувати нормативними актами видатки на утримання професійно-технічних навчальних закладів, що спрямовані на здобуття учнями середньої освіти та підготовку кваліфікованих працівників.

За результатами проведених парламентських слухань були напрацьовані рекомендації для Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врахування пропозицій освітян та науковців при розробці законодавства і планування Державного бюджету України на 2017 рік.

Повернутись Створено: 17 листопада 2016 року, 11:35 Переглядів: 1504

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація