Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Людмила Щербаківська привітала з 45-річчям Вінницьку організацію Національної спілки письменників України Роздрукувати

23 лютого 2016 року в актовій залі Мистецького Центру Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського відбувся творчий звіт перед громадськістю Вінницької письменницької організації з нагоди її 45-річчя - «Квіт подільського слова».

В програмі заходу відбулось відкриття книжкової виставки кращих видань вінницьких авторів, вшанування письменників, що зробили значний внесок в духовний розвиток Вінниччини та України, нагородження лауреатів літературної премії журналу «Вінницький край» за 2015 рік, великий святковий концерт творчих колективів педагогічного університету. Місцем заходу було вибрано педагогічний університет, адже він дав путівку в життя і літературу більшості вінницьких письменників, розпочинаючи з Михайла Стельмаха.

Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська виступила з вітальним словом з нагоди такої знаменної дати та побажала всім присутнім нових творчих звершень, натхнення,  добра і віри в світле майбутнє.

Довідка: Вінницька організація Спілки письменників України була заснована в лютому 1971 року. На урочисте засідання з цього приводу, яке відбулося в приміщенні обласного музично-драматичного театру імені М.Садовського, з Києва прибула представницька письменницька делегація, що свідчило про особливу значимість події. До її складу увійшли Олесь Гончар, Михайло Стельмах, Степан Олійник, Юрій Збанацький, Павло Загребельний, Володимир Канівець, Іван Драч, Віталій Коротич.

До новоутвореного вінницького підрозділу Спілки письменників на перших порах, крім вінничан, увійшли й літератори Хмельниччини. Першим керівником новоутвореної Вінницької організації СПУ став прозаїк, фронтовик Дмитро Дереч. Після нього очолювали організацію Анатолій Бортняк, Михайло Каменюк, Василь Кобець, Володимир Кузьменко, Володимир Рабенчук. З 2014 року головою організації знову обрано Михайла Каменюка.

Нині Вінницька організація НСПУ нараховує 53 письменники. Це люди старшого, середнього і наймолодшого поколінь літератури.

Завдяки постійній підтримці обласної влади втілюється в життя чимало плідних творчих письменницьких проектів та ініціатив. Видається  літературний журнал «Вінницький край», один з кращих в Україні, книжкова серія вибраних творів вінничан «Бібліотека літератури Вінниччини», «Шкільна бібліотека», літературно-краєзнавчий альманах «Русалка Дністровая», молодіжний літературний щорічник «Експрес «Молодість», працює Клуб творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо» та чимало іншого. 

Повернутись Створено: 24 лютого 2016 року, 13:26 Переглядів: 1338

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація