Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Людмила Щербаківська привітала з 45-річчям Вінницьку організацію Національної спілки письменників України Роздрукувати

23 лютого 2016 року в актовій залі Мистецького Центру Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського відбувся творчий звіт перед громадськістю Вінницької письменницької організації з нагоди її 45-річчя - «Квіт подільського слова».

В програмі заходу відбулось відкриття книжкової виставки кращих видань вінницьких авторів, вшанування письменників, що зробили значний внесок в духовний розвиток Вінниччини та України, нагородження лауреатів літературної премії журналу «Вінницький край» за 2015 рік, великий святковий концерт творчих колективів педагогічного університету. Місцем заходу було вибрано педагогічний університет, адже він дав путівку в життя і літературу більшості вінницьких письменників, розпочинаючи з Михайла Стельмаха.

Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська виступила з вітальним словом з нагоди такої знаменної дати та побажала всім присутнім нових творчих звершень, натхнення,  добра і віри в світле майбутнє.

Довідка: Вінницька організація Спілки письменників України була заснована в лютому 1971 року. На урочисте засідання з цього приводу, яке відбулося в приміщенні обласного музично-драматичного театру імені М.Садовського, з Києва прибула представницька письменницька делегація, що свідчило про особливу значимість події. До її складу увійшли Олесь Гончар, Михайло Стельмах, Степан Олійник, Юрій Збанацький, Павло Загребельний, Володимир Канівець, Іван Драч, Віталій Коротич.

До новоутвореного вінницького підрозділу Спілки письменників на перших порах, крім вінничан, увійшли й літератори Хмельниччини. Першим керівником новоутвореної Вінницької організації СПУ став прозаїк, фронтовик Дмитро Дереч. Після нього очолювали організацію Анатолій Бортняк, Михайло Каменюк, Василь Кобець, Володимир Кузьменко, Володимир Рабенчук. З 2014 року головою організації знову обрано Михайла Каменюка.

Нині Вінницька організація НСПУ нараховує 53 письменники. Це люди старшого, середнього і наймолодшого поколінь літератури.

Завдяки постійній підтримці обласної влади втілюється в життя чимало плідних творчих письменницьких проектів та ініціатив. Видається  літературний журнал «Вінницький край», один з кращих в Україні, книжкова серія вибраних творів вінничан «Бібліотека літератури Вінниччини», «Шкільна бібліотека», літературно-краєзнавчий альманах «Русалка Дністровая», молодіжний літературний щорічник «Експрес «Молодість», працює Клуб творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо» та чимало іншого. 

Повернутись Створено: 24 лютого 2016 року, 13:26 Переглядів: 1826

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація