13 грудня о 12.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу і земельних відносин   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Лодзинська політехніка співпрацюватиме з вінницькими вишами Роздрукувати

6 грудня у Вінниці побувала делегація з політехнічного університету міста Лодзь (Польща). Під час візиту викладачі вишу зустрілися з ректоратом та студентами Вінницького національного політехнічного університету, з представниками департаменту освіти міськради та головою Вінницької обласної Ради Сергієм Татусяком.

Під час спілкування з головою облради польські гості окреслили провідну мету свого візиту: налагодження співпраці між викладачами у науковій та дослідницькій сфері, а також обмін студентами між університетами. Польський освітній заклад вже має досвід партнерства з українськими вишами, зокрема Харківським національним університетом ім. В.Каразіна, Національним авіаційним університетом та «Львівською політехнікою». Крім того близько 120 студентів з України навчаються у Лодзі на стаціонарній формі.

– Ми також хочемо запропонувати вам впровадження предмету «європеїстика». Ця дисципліна нова для України, але популярна в Європі. Зміст полягає у поясненні студентам специфіки адаптації до європейських стандартів законодавства та інших сфер життя. В період підготовки Польщі до членства у ЄС ці знання стали у нагоді нашій молоді. Тому пропоную реалізацію програм обміну викладачів, з метою вивчення дисципліни з подальшим викладанням її у Вінниці, – висловив думку доктор інженерних наук, проректор Лодзинського політехнічного університету з освіти Марек Сікета.

Крім того, польська сторона запропонувала напрацьовувати та реалізовувати спільні проекти як між студентами, так і викладачами в царині науки. Вони передбачають проведення фахових досліджень на різноманітні теми із подальшим проведенням спільних науково-практичних конференцій, поширенням публікацій у спеціалізованих ЗМІ.

Сергій Татусяк підтримав ідею щодо реалізації спільних українсько-польських задумів:

– Наша область заохочує міжнародне співробітництво у різних галузях. В сфері молодіжної співпраці ми особливо вітаємо просвітницьку діяльність. Якщо молоді надати контакти, направити її, то напрацювання доволі швидко стануть помітними. Тим паче у нас працює мережа євроклубів, інформаційний центр Представництва ЄС в Україні, – аргументував С.Татусяк.

 Стосовно впровадження нової дисципліни, на думку української сторони, у ній можуть бути зацікавлені також виші з більш гуманітарним нахилом спеціалізації. Варіанти взаємодії з вінницькими вищими навчальними закладами розглядатимуть незабаром разом із ректоратами. Попередньо – у форматі додаткових курсів у позанавчальний час.

Польські співрозмовники запевнили, що вже в наступні півроку хочуть отримати конкретні результати від співпраці. Зокрема на весну заплановано обмін делегаціями між вінницькою та лодзинської політехніками.

 

 

Повернутись Створено: 7 грудня 2013 року, 11:57 Переглядів: 1241

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація