Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Лодзинська політехніка співпрацюватиме з вінницькими вишами Роздрукувати

6 грудня у Вінниці побувала делегація з політехнічного університету міста Лодзь (Польща). Під час візиту викладачі вишу зустрілися з ректоратом та студентами Вінницького національного політехнічного університету, з представниками департаменту освіти міськради та головою Вінницької обласної Ради Сергієм Татусяком.

Під час спілкування з головою облради польські гості окреслили провідну мету свого візиту: налагодження співпраці між викладачами у науковій та дослідницькій сфері, а також обмін студентами між університетами. Польський освітній заклад вже має досвід партнерства з українськими вишами, зокрема Харківським національним університетом ім. В.Каразіна, Національним авіаційним університетом та «Львівською політехнікою». Крім того близько 120 студентів з України навчаються у Лодзі на стаціонарній формі.

– Ми також хочемо запропонувати вам впровадження предмету «європеїстика». Ця дисципліна нова для України, але популярна в Європі. Зміст полягає у поясненні студентам специфіки адаптації до європейських стандартів законодавства та інших сфер життя. В період підготовки Польщі до членства у ЄС ці знання стали у нагоді нашій молоді. Тому пропоную реалізацію програм обміну викладачів, з метою вивчення дисципліни з подальшим викладанням її у Вінниці, – висловив думку доктор інженерних наук, проректор Лодзинського політехнічного університету з освіти Марек Сікета.

Крім того, польська сторона запропонувала напрацьовувати та реалізовувати спільні проекти як між студентами, так і викладачами в царині науки. Вони передбачають проведення фахових досліджень на різноманітні теми із подальшим проведенням спільних науково-практичних конференцій, поширенням публікацій у спеціалізованих ЗМІ.

Сергій Татусяк підтримав ідею щодо реалізації спільних українсько-польських задумів:

– Наша область заохочує міжнародне співробітництво у різних галузях. В сфері молодіжної співпраці ми особливо вітаємо просвітницьку діяльність. Якщо молоді надати контакти, направити її, то напрацювання доволі швидко стануть помітними. Тим паче у нас працює мережа євроклубів, інформаційний центр Представництва ЄС в Україні, – аргументував С.Татусяк.

 Стосовно впровадження нової дисципліни, на думку української сторони, у ній можуть бути зацікавлені також виші з більш гуманітарним нахилом спеціалізації. Варіанти взаємодії з вінницькими вищими навчальними закладами розглядатимуть незабаром разом із ректоратами. Попередньо – у форматі додаткових курсів у позанавчальний час.

Польські співрозмовники запевнили, що вже в наступні півроку хочуть отримати конкретні результати від співпраці. Зокрема на весну заплановано обмін делегаціями між вінницькою та лодзинської політехніками.

 

 

Повернутись Створено: 7 грудня 2013 року, 11:57 Переглядів: 1150

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація