21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Марина Ставнійчук: «Демократія участі може дати потужний імпульс європейській інтеграції України» Роздрукувати

10 жовтня відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України. Участь у заході взяв член ради, голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк. Головувала на заході Радник Президента України - Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, Голова Координаційної ради Марина Ставнійчук.

Виступаючи перед присутніми, вона зауважила, що важливим елементом реформування системи місцевого самоврядування в Україні є модернізація правового регулювання інститутів демократії участі на місцях для підвищення їхньої ефективності, сприяння місцевому розвитку за рахунок створення належних умов для участі членів територіальних громад в управлінні місцевими справами.

За її словами, модернізація демократії участі на місцях в Україні має ґрунтуватися на європейських принципах, таких як чіткість процедури та простота, зручність процедури для участі громадян, публічність та відкритість, інформування та залучення громадян, а механізми участі мають забезпечувати реальний вплив на прийняття рішень органами та посадовими особами місцевого самоврядування; обов’язковість проведення – має нормативно бути визначено, в яких окремих випадках (питаннях) інструменти мають застосовувати обов’язково.

– Потрібно запроваджувати підзвітність органів і посадових осіб, що організовують роботу у сфері залучення в різних форматах людей до прийняття рішень. Інформація має надаватися так, щоб завжди була можливість для внутрішнього та зовнішнього моніторингу. Реалізація механізмів участі повинна бути підкріплена відповідними людськими, технічними і фінансовими ресурсами для їх організації. Це ті принципи, на яких повинна базуватися місцева демократія в Україні, і вони мають бути відображені в законопроектних документах, які ми спільними зусиллями маємо розробити, прийняти та запровадити вже в короткостроковій перспективі, – зазначила Марина Ставнійчук.

Радник Президента зауважила, що йдеться про системні зміни: від відповідних конституційних змін, стратегування реформи, прийняття видових, системоутворюючих законів до нормативних документів Уряду та актів органів місцевого самоврядування, які в цілому системно забезпечать модернізацію місцевої демократії в Україні.

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства активно працює над доопрацюванням законопроектів «Про місцевий референдум», «Про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення», «Про відкритість використання публічних коштів» та інших.

Напрацьовуються пропозиції щодо внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині регулювання демократії участі, нова редакція Закону «Про органи самоорганізації населення», проект Закону «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання».

На думку Голови Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, тільки тісна взаємодія з громадянами допомагає владі виробити оптимальні шляхи для самовдосконалення та покращення якості своєї роботи. Участь громадян має суттєву цінність для розвитку почуття громадянства, належності до певної спільноти. Фактично йдеться про створення людського капіталу, який забезпечує перспективу для майбутнього розвитку країни.

По закінченні пленарного засідання Координаційної ради відбулася конференція «Місцева демократія в Україні. Новий стандарт», присвячена питанням розвитку місцевого самоврядування та місцевої демократії в Україні.

 

Повернутись Створено: 10 жовтня 2013 року, 15:18 Переглядів: 701

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація