9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Мешканці села Осична повідомили про захоплення їхніх земельних паїв Роздрукувати

В Оратівському районі на прийом до голови обласної Ради Анатолія Олійника та депутата обласної Ради, голови комісії з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ Тетяни Редько прийшли більше десяти місцевих жителів.

Виконувач обов’язків старости села Рожична Надія Багінська звернулась з проханням виділення коштів на реконструкцію дитячого садка.

- Взимку наш дошкільний заклад відвідує до 20 дітей, а от влітку ходить 35-40, - каже Надія Борисівна. – Тому нам вкрай необхідно створити комфортні умови для дітей, кількість яких в селі щороку збільшується.

Анатолій Олійник звернув увагу на те, що сьогодні актуальним є переформатування організації життя в об’єднаних територіальних громадах.

- Написання грантових проектів та подання їх на конкурс – ось варіант, яким сьогодні йдуть громади і досягають результатів у покращенні якості життя, – наголосив Анатолій Дмитрович. – Сьогодні керівництво області не має можливості просто виділяти кошти, як це було за радянських часів. Ми працюємо на умовах співфінансування. Тобто, тоді коли бачимо, що у громади є зацікавленість і вони готові змінити своє життя. Тому звертаю вашу увагу на те, що сьогодні в області є кілька напрямів, за якими можна отримати кошти на розвиток громади і ми допомагаємо на початкових етапах, у написанні грантових проектів. Проте ініціатива має йти від вас.

На прийом також завітала делегація жителів села Осична на чолі з головою сільради Михайлом Кошевнюком, які розповіли про рейдерське захоплення земельних паїв у селян.

- Ми уклали договори на оренду землі  до 2013 року, - розповідають члени ініціативної групи. – Після закінчення строку договорів з нами ніхто не зустрічався, тричі мінявся власник компанії і на сьогоднішній день нашу землю обробляють, урожаї знімають, а у нас з 2013 року немає на руках ні договору, ні плати за оренду. Усі документи  з нашими підробними підписами є лише у власника, а хто той власник і де шукати край цієї справи  – на сьогоднішній день ми не знаємо.

Анатолій Олійник зазначив, що земельний пай є такою самою власністю громадянина, як будинок чи автомобіль, і охороняється Конституцією України. Тому ніхто не має права відібрати землю.

- Враховуючи, що в діях державного реєстратора і правоохоронних органів є підозра на вчинення ними корупційних діянь, ми звернемось до Національного антикорупційного бюро України,  до правоохоронних органів, які займаються викриттям економічних злочинів, до поліції, отримаємо результати експертизи справжності ваших підписів. Першопричиною цих проблем є те, що селяни стають заручниками юридичних колізій, віддаючи свою землю до рук шахраїв. Будемо вирішувати, як вийти з цієї ситуації, адже вона не поодинока. Лише через відповідні зміни у законодавстві можна навести лад в земельних питаннях.

Анатолій Олійник запевнив, що на усі заяви та звернення громадян буде надана кваліфікована відповідь у встановлений законом термін.

Повернутись Створено: 5 квітня 2017 року, 18:22 Переглядів: 2128

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація