9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

«Ми з цього курсу не зійдемо» – С.Татусяк про інтеграцію з ЄС Роздрукувати

Голова обласної Ради Сергій Татусяк вкотре заявив про незворотність європейського курсу України.

– Альтернативи європейській інтеграції нема. Вона чітко визначена Законом України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» і його ще ніхто не відміняв. В ньому чітко зазначено про «забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі». І ми з цього курсу не зійдемо, – сказав С.Татусяк, виступаючи перед підприємцями Вінниччини 28 листопада.

Представники бізнесу цього дня зібралися на круглий стіл з питання євроінтеграційних процесів в Україні, який організував Клуб ділових людей. Голова облради назвав нинішню ситуацію в Україні доленосною, зважаючи на масштабну громадську активність.

– Я вітаю активність людей, євромайдани. Цим ми показуємо Європі не тільки свої бажання, ми показуємо рівень нашої культури, свідомості… – зауважив С.Татусяк.

Щодо паузи у підписанні асоціації України з ЄС, голова вважає, що дана проблема не виникла б якби українське суспільство, бізнес тощо були більше поінформовані про економічну складову угоди.

– Ми не до кінця спрацювали з ЄС щодо компенсаційної складової для України. Адже всі країни, які асоційовувалися, отримували кошти на адаптаційний період. Так, 83 млрд. євро отримала Польща, 51 млрд. – Угорщина, Чехія – 8 млрд. Україні запропонували тільки 600 мільйонів євро, тоді коли витрати становлять 160 млрд. євро. Решту нам пропонують добрати кредитом в МВФ, який доведеться віддавати на жорстких умовах, – пояснює причини паузи в асоціації С.Татусяк.

Загалом, учасники круглого столу обговорили низку вимог, які мають бути враховані Україною й ЄС під час асоціації. Більш того, підприємці вважають – вони мають бути законодавчо закріплені.

 

Повернутись Створено: 28 листопада 2013 року, 18:27 Переглядів: 1792

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація