Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Михайло Кременюк: «Інформаційні центри – сучасне майбутнє територіальних громад Вінниччини» Роздрукувати

Сьогодні, 17 серпня, відбулося заключне проведення кущового семінару «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах Вінницької області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад». Засідання проведено на базі Калинівської районної ради. Організаторами семінару виступили Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування та Вінницький обласний ресурсний центр розвитку громад проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».   

Семінар проведено для сільських й селищних голів п’яти територіальних громад, зокрема, Калинівської, Хмільницької, Козятинської, Літинської та Вінницької за участі заступника голови обласної Ради Михайла Кременюка і депутата обласної Ради Ірини Колесник.

– Створення інформаційних центрів – це сучасне майбутнє наших територіальних громад, адже залучення позабюджетних коштів – шлях до європейського майбутнього, – зазначив у своєму виступі Михайло Кременюк.

Також Михайло Володимирович розповів, що цьогоріч на підтримку проектів громад Вінниччини, які перемогли в 14 Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, з обласного бюджету виділено 23 млн. гривень.

Перший заступник керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей ознайомив присутніх із роботою Асоціації в розрізі створення грантової вертикалі у Вінницькій області. Також він розповів про навчання грантовій діяльності представників органів місцевого самоврядування у кожному районі Вінниччини.

Про розвиток та мобілізацію громади розповіла учасникам семінару координатор Вінницького осередку реалізації проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Анастасія Ланіна. В ході свого виступу увагу звернула на те, що проявляючи активну позицію, громада зможе вільно розвиватися та відстоювати спільні інтереси. 

Особливу увагу під час виступу Анастасія Ланіна звернула на те, як створити успішну діяльність громадської організації, етапи створення стратегії розвитку громади  та основні типові помилки при подачі грантових проектів зарубіжним донорам.

Про успішний приклад діяльності Ресурсного Центру зі сталого розвитку при Вінницькому торговельно-економічному інституті Київського національного технічного університету розповіла координатор Ресурсного центру зі сталого розвитку ВТЕІ КНТУ Наталія Махначова.

Адміністратор обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Віктор Іщук повідомив про різні підходи до роботи щодо грантової діяльністі, на прикладі Крижопільського, Тростянецького, Калинівського і Тиврівського районів.

Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей виступив з темою стосовно розвитку виробничо-закупівельних, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на селі. 

Про практику вирішення земельних спорів, врегулювання питання погодження передачі земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів,  розповів начальник відділу у Калинівському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Леонід Ткаченко.

Повернутись Створено: 17 серпня 2017 року, 16:54 Переглядів: 1358

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація