Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Михайло Кременюк презентував діяльність обласної Ради на навчальному семінарі Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк виступив перед слухачами навчального семінару. Навчання проходить у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області, який очолює Тетяна Пашиніна. Навчальний семінар організований для вперше прийнятих на службу в органи місцевого самоврядування працівників районних рад, міських рад обласного значення. Участь у його роботі взяли спеціалісти відділів економічного забезпечення, грантової діяльності, економічного спрямування, електронного урядування та надання адміністративних послуг районних і міських рад.

– Місцеве самоврядування – це могутній потенціал державотворення. В Україні ці органи влади недостатньо ефективно функціонують та  виконують головну місію, яка закладена Конституцією України – це запровадження права територіальних громад самостійно вирішувати питання місцевого значення. Державний курс на інтеграцію до Європейських структур потребує вдосконалення системи управління на регіональному та місцевих рівнях відповідно з європейськими традиціями демократичного управління та посиленням ролі самоврядування, – зазначив у своїй лекції заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Органи місцевого самоврядування зустрічаються з великою кількістю проблем через нечітке визначення законодавчих документів їхніх повноважень та функцій.  З 2015 року в нашій країні здійснюється децентралізація та реформа місцевого самоврядування, яка полягає, передусім, у зміні системи адміністративно-територіальних одиниць базового рівня через об’єднання територіальних громад. Серед головних питань, які потребують законодавчого врегулювання для стимулювання подальшого формування ОТГ, можна виокремити такі: врегулювання питання зміни меж районів у разі об’єднання територіальних громад сусідніх рад, межі юрисдикції яких розташовані в сусідніх районах; визначення прийнятної процедури приєднання територіальних громад до вже утворених спроможних ОТГ; передача земель державної власності за межами населених пунктів у власність ОТГ та визначення порядку такої передачі; наділення органів місцевого самоврядування ОТГ повноваженнями щодо розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів тощо.

Присутні на навчальному семінарі працівники органів місцевого самоврядування обговорили найбільш актуальні питання, які виникають під час виконання їхніх безпосередніх функцій.

Також в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників заступник голови Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна провела семінар щодо реформування освітянської галузі та основних викликів з впровадження реформи, які стоять перед педагогами області.

Повернутись Створено: 4 грудня 2017 року, 14:44 Переглядів: 789

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація