Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Михайло Кременюк: «Створення Ресурсно-інформаційних Центрів – крок в реалізації європейського досвіду» Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк взяв участь в засіданні кущового семінару на тему: «Створення Ресурсно-інформаційних Центрів в територіальних громадах Вінницької області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність на рівні районів та громад», яке відбулося на базі Іллінецької районної ради. Організаторами семінару виступили Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування та Вінницький обласний ресурсний центр розвитку громад проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Для участі в семінарі зареєструвалося 60 учасників із 7 районів області: Іллінецького, Погребищенського, Липовецького, Немирівського, Гайсинського, Оратівського та Тульчинського.

Привітав присутніх Михайло Кременюк та зауважив, що брати участь в таких заходах завжди корисно та результативно.

– Створення Ресурсно-інформаційних Центрів в територіальних громадах – це новий крок в реалізації європейського досвіду, – сказав Михайло Володимирович під час виступу. – Ресурсно-інформаційні Центри сприятимуть залученню інвестицій та розробці і написанню грантових програм.   Проведення таких нарад,  в сучасних умовах, є необхідними, адже під час її проведення розглядаються питання, які є актуальними та потрібними для кожної територіальної громади області.

Із роботою Асоціації в розрізі створення грантової вертикалі у Вінницькій області ознайомив присутніх перший заступник керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей. Також він розповів про навчання грантовій діяльності представників органів місцевого самоврядування у кожному районі Вінниччини.

Про розвиток та мобілізацію громади розповіла учасникам семінару координатор Вінницького осередку реалізації проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Анастасія Ланіна. В ході свого виступу увагу звернула на те, що проявляючи активну позицію, громада зможе вільно розвиватися та відстоювати спільні інтереси. 

Особливу увагу під час виступу звернула Анастасія Лапіна на те, як створити успішну діяльність громадської організації, етапи створення стратегії розвитку громади  та основні типові помилки при подачі грантових проектів зарубіжним донорам.

На семінарі йшлося про успішний приклад діяльності Ресурсного Центру з сталого розвитку при Вінницькому торговельно-економічному інституті Київського національного технічного університету. З цим питанням виступила координатор Ресурсного центру зі сталого розвитку ВТЕІ КНТУ Наталія Махначова.

Адміністратора обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Віктор Іщук повідомив про різні підходи до роботи над грантовою діяльністю, на прикладі Крижопільського, Тростянецького, Калинівського і Тиврівського районів.

Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей виступив з темою стосовно розвитку виробничо-закупівельних, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на селі. 

Цікавою була презентація фільму з висвітлення кращих практик із залученням коштів на розвиток громади на прикладі с. Вільшанка Крижопільського району «Вільшанський колосок».

Про практику вирішення земельних спорів, врегулювання питання погодження передачі земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів  розповіла начальник міжрайонного управління у Гайсинському та Іллінецькому районах Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Лариса Григораш.

Заступник начальника управління житлово-комунального Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА Тетяна Бурковська повідомила про поводження з твердими побутовими відходами. 

Головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА Юлія Кульчицька розповідала про основи чинного законодавства та практику формування тарифів на житлово-комунальні послуги.

Підсумки кущового семінару підвів перший заступник керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей та подякував присутнім за участь в семінарі.  

15  серпня подібний кущовий семінар пройде у м.Бар, запрошені представники Барського, Жмеринського, Мурованокуриловецького, Могилів-Подільського, Шаргородського, Тиврівського та Чернівецького районів.

Повернутись Створено: 10 серпня 2017 року, 17:59 Переглядів: 1140

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація