Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Микола Азаров: «Виконання плану дій щодо асоціації з Європейським Союзом – це наш національний інтерес» Роздрукувати

26 червня відбулося чергове засідання Кабінету Міністрів України, участь у якому взяв голова обласної Ради, уповноважений Національного конгресу місцевого самоврядування Сергій Татусяк.

Головуючий на засіданні Прем’єр-міністр Микола Азаров у своєму виступі зробив акцент на підготовці України до асоційованого членства в ЄС. Він поінформував учасників про свою участь у 16-му засіданні Ради співробітництва Україна-ЄС, яке відбулося 24-25 червня в Люксембурзі

– Ми обговорили з нашими партнерами виконання домовленостей, досягнутих на лютневому саміті Україна-ЄС. І підтвердили головну спільну мету: підписати в ході саміту «Східне партнерство» в листопаді поточного року у Вільнюсі Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Сьогодні ми на фінішній прямій до цієї історичної події. Дискусія на Раді співробітництва була останнім узгодженням позицій перед Вільнюськім самітом, – повідомив глава уряду.

М.Азаров додав, що на зустрічах, які він провів з Віце-президентом Європейської Комісії, верховним представником із закордонних справ та політики безпеки пані Ештон, головуючим у Єврокомісії Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ і торгівлі Ірландії паном Гілмором, Комісаром з питань розширення і добросусідства паном Фюле, іншими членами делегації ЄС лейтмотивом було бажання зробити все необхідне, щоб укласти угоду про асоціацію саме на Вільнюському саміті. 

– Я ж підкреслив, що виконання плану дій щодо асоціації з Європейським Союзом – це не «зовнішнє тестування» для України, а наша власна робота. Це наш національний інтерес. У цілому Рада співробітництва відзначила значний прогрес України у виконанні параметрів, визначених Радою ЄС з закордонних справ. Ми також зафіксували, яку роботу ще належить виконати до саміту у Вільнюсі. Головним чином вона полягає у законодавчому забезпеченні реформ правосуддя, виборчого законодавства, практики правозастосування, – сказав Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що на Верховній Раді України лежить велика історична відповідальність. Що час, витрачений на блокування роботи парламенту, віддаляє країну від визначеної українським суспільством мети стати частиною об’єднаної Європи. І це залежить не від уряду, а від Верховної Ради, тому що більшість питань стосується законодавчих рішень парламенту.  

Микола Азаров закликав депутатів та урядовців відкинути політичні амбіції та егоїзм заради великої національної мети.

 

Повернутись Створено: 26 червня 2013 року, 12:12 Переглядів: 1784

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація