Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Місцеве самоврядування Роздрукувати

Обласна Рада контролює реалізацію проектів територіальних громад

Обласна Рада занепокоєна станом реалізації проектів територіальних громад, які цьогоріч перемогли у 8-му обласному конкурсі проектів. За словами 1-го заступника голови облради Ігоря Кревського, особливо турбує питання освоєння коштів, які надійшли громадам-переможцям. Аби наголосити керівникам проектів та посадовим особам органів місцевого самоврядування на прискоренні реалізації проектів та вчасному освоєнні виділених для цього коштів, 11 жовтня було проведено нараду-семінар.

Участь у зібранні взяли 1-й заступник голови облради Ігор Кревський, начальник відділу Головного управління економіки ОДА Інеса Ратушняк, начальник відділу Головного фінансового управління ОДА Олег Бабій, представник ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» (виконавчий адміністратор конкурсу) Олена Сулима.
Ігор Кревський поінформував присутніх, що цього року у 8-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад перемогли 60 проектів, на які з обласного бюджету виділено 1,770 млн. грн. Найактивніше себе проявили громади Томашпільського району – 16 проектів, Теплицького – 14, Барського і Хмільницького – по 11 проектів, Липовецького – 9. Загалом на конкурс надійшло 158 заявок на суму 14,5 млн. грн.
Разом з тим, наголосив 1-й заступник голови облради, кошти надійшли на місця, а керівники проектів вчасно не звітують про здійснену роботу, передбачену проектом та угодою з дирекцією конкурсу.

– Половина громад-переможців не викликають сумніву, ще 10-15 – потребують втручання обласної ради через певні бюрократичні механізми, решта – зволікання через суб’єктивні причини, – зауважив І.Кревський.
Він зазначив, що кошти, які не будуть використанні громадами до кінця бюджетного року, будуть повернуті до обласного бюджету.
– Обласна Рада контролює використання своїх коштів. До тих переможців, які не виконають угоди без поважних причин, будуть застосовані штрафні санкції. І вони будуть жорсткими – 5 років такі громади не допускатимуться до участі у конкурсі, – сказав Ігор Миколайович.
Окрім вищезазначеного проблемного питання, учасники наради відзначили й позитивні моменти конкурсу. Зокрема, цього року рівень поданих проектів вищий за минулорічні, відтак зростає здорова конкуренція; учасниками проекту, окрім громадських організацій, сільських, селищних рад, є безпосередньо жителі громади; зростає роль громадських організацій у житті сільської територіальної громади.
Наостанок Ігор Кревський наголосив керівникам проектів, що поточну звітність вони мають здати до 15 жовтня, а фінальну – до 10 січня 2012 року.


 

Повернутись Створено: 11 жовтня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1044

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація