Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Місцеве самоврядування Роздрукувати

Обласна Рада контролює реалізацію проектів територіальних громад

Обласна Рада занепокоєна станом реалізації проектів територіальних громад, які цьогоріч перемогли у 8-му обласному конкурсі проектів. За словами 1-го заступника голови облради Ігоря Кревського, особливо турбує питання освоєння коштів, які надійшли громадам-переможцям. Аби наголосити керівникам проектів та посадовим особам органів місцевого самоврядування на прискоренні реалізації проектів та вчасному освоєнні виділених для цього коштів, 11 жовтня було проведено нараду-семінар.

Участь у зібранні взяли 1-й заступник голови облради Ігор Кревський, начальник відділу Головного управління економіки ОДА Інеса Ратушняк, начальник відділу Головного фінансового управління ОДА Олег Бабій, представник ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» (виконавчий адміністратор конкурсу) Олена Сулима.
Ігор Кревський поінформував присутніх, що цього року у 8-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад перемогли 60 проектів, на які з обласного бюджету виділено 1,770 млн. грн. Найактивніше себе проявили громади Томашпільського району – 16 проектів, Теплицького – 14, Барського і Хмільницького – по 11 проектів, Липовецького – 9. Загалом на конкурс надійшло 158 заявок на суму 14,5 млн. грн.
Разом з тим, наголосив 1-й заступник голови облради, кошти надійшли на місця, а керівники проектів вчасно не звітують про здійснену роботу, передбачену проектом та угодою з дирекцією конкурсу.

– Половина громад-переможців не викликають сумніву, ще 10-15 – потребують втручання обласної ради через певні бюрократичні механізми, решта – зволікання через суб’єктивні причини, – зауважив І.Кревський.
Він зазначив, що кошти, які не будуть використанні громадами до кінця бюджетного року, будуть повернуті до обласного бюджету.
– Обласна Рада контролює використання своїх коштів. До тих переможців, які не виконають угоди без поважних причин, будуть застосовані штрафні санкції. І вони будуть жорсткими – 5 років такі громади не допускатимуться до участі у конкурсі, – сказав Ігор Миколайович.
Окрім вищезазначеного проблемного питання, учасники наради відзначили й позитивні моменти конкурсу. Зокрема, цього року рівень поданих проектів вищий за минулорічні, відтак зростає здорова конкуренція; учасниками проекту, окрім громадських організацій, сільських, селищних рад, є безпосередньо жителі громади; зростає роль громадських організацій у житті сільської територіальної громади.
Наостанок Ігор Кревський наголосив керівникам проектів, що поточну звітність вони мають здати до 15 жовтня, а фінальну – до 10 січня 2012 року.


 

Повернутись Створено: 11 жовтня 2011 року, 00:00 Переглядів: 998

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація