9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Місія ЄUBAM Роздрукувати

 

Процедура перетину кордону між Україною та Молдовою буде спрощена

26 червня голова Єврорегіону Сергій Татусяк провів перше засідання по створенню проекту щодо покращення перетину кордону для громадян та підприємців в рамках Єврорегіону «Дністер», що відбулось у м. Вінниці.

Ініціаторами даного проекту виступили Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) та Єврорегіон «Дністер». Місію EUBAM до Вінниці приїхав представляти радник з питань стратегії, планування та управління якістю Жан Ван Акер. У зустрічі також взяли участь представники Державної митної служби України, Державної прикордонної служби, Вінницької митниці, Могилів-Подільського прикордонного загону, представники прикордонної та митної служб Республіки Молдова, підприємці та громадські діячі.
- Для нас важливо, щоб ми за невеликий проміжок часу зробили максимум і створили комфортні умови для всіх громадян, які проживають на території прикордонної смуги – наголосив Сергій Татусяк.
- Ми дуже зацікавлені в даному проекті. І сьогоднішня зустріч – лише один із багатьох кроків в процесі покращення перетину кордону. Тому в своїй роботі ми зробимо все, щоб цей проект довести до досконалості – запевнив присутніх Жан Ван Акер.

В рамках зустрічі було розглянуто методологію проекту та визначені графіки його реалізації, відповідно до яких перші результати мають бути досягнуті до кінця жовтня 2012 року.


Для довідки.
Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) розпочала свою діяльність 30 листопада 2005 року у відповідь на спільне звернення Президентів Республіки Молдова та України до Європейської Комісії. На молдавсько-українському кордоні завдовжки 1222 км мали місце чисельні протизаконні транскордонні дії, такі як торгівля людьми, контрабанда та інші форми незаконного переміщення товарів. Ситуація ще більше ускладнювалась існуванням в Республіці Молдова сепаратистського Придністровського регіону, який примикає до того ж кордону упродовж 454 км і який не контролюється урядом Молдови. В результаті обидва уряди втрачали значну частину надходжень, котрі осідали в кишенях організованої злочинності.
EUBAM - це консультативно-технічний орган, який повністю фінансується Європейським Союзом у межах Європейського інструменту добросусідства та партнерства, мандат якого передбачає нарощування можливостей наших партнерів, в першу чергу прикордонних та митних відомств, а також інших правоохоронних та державних органів Молдови і України у галузі управління кордонами. При цьому партнером з реалізації виступає Програма розвитку ООН (ПРООН). Шляхом надання нашим партнерам всебічної підтримки у впровадженні передового досвіду ЄС через свою штаб-квартиру в Одесі та шість польових офісів з обох сторін молдавсько-українського кордону EUBAM прагне до того , щоб прикордонні та митні процедури і норми в Молдові та Україні в кінці кінців дзеркально відображали аналогічні процедури, які переважають в Європейському Союзі.
В більш широкому контексті і в рамках Європейської політики добросусідства EUBAM являє собою унікальний інструмент, з допомогою якого ЄС намагається, з одного боку, сприяти розвиткові законної торгівлі та пересуванню осіб, а з іншого боку, гарантувати безпеку своїх громадян і боротися зі злочинністю.
Починаючи з 2004 року обласною державною адміністрацією та обласною Радою проводилась робота щодо створення Єврорегіону «Дністер». Вінниччина проявила ініціативу та, спільно з представниками молдовської сторони, напрацювала ряд установчих документів, але через політичну нестабільність в Республіці Молдова утворення об’єднання було відкладено. З 2008 року повторно активізувалась робота щодо створення Єврорегіону. Було проведено ряд консультаційних нарад та семінарів за участю європейських експертів та фахівців з питань створення, організації та функціонування єврорегіонів. 2 лютого 2012 р. в м. Київ, під час двосторонньої зустрічі Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова та Прем’єр-міністра Республіки Молдова В. Філата, відбулось підписання статутних документів Єврорегіону «Дністер», а саме, установчого договору. Згідно угоди до Єврорегіону «Дністер» від України ввійшла Вінницька область, від Республіки Молдова райони: Сорока, Дондушень, Окніца, Резіна, Флорешть і Шолданешть.

 

 

Повернутись Створено: 26 червня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1119

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація