Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Митний контроль Роздрукувати

Вінниччина і Молдова підписали угоду про прикордонну співпрацю

Голова обласної Ради Сергій Татусяк взяв участь у виїзному засіданні колегії Державної митної служби України, яке відбулося 2 червня у м.Могилеві-Подільському.
Колегія проходила на чолі з головою Держмитслужби України Ігорем Калетніком, за участю генерального директора Митної Служби Республіки Молдова Тудора Баліцкі, заступника голови місії Європейської комісії з надання допомоги в питаннях кордону України і Молдови Славоміра Піхора, голови обласної державної адміністрації Миколи Джиги, голови обласної Ради Сергія Татусяка, керівників департаментів митної служби обох держав, начальників окремих митниць України і Молдови, голів Могилів-Подільської, Ямпільської, Піщанської райдержадміністрацій, очільників прикордонних районів Молдови, міських голів міст-прикордонників.
В ході роботи колегії Ігорем Калетніком був представлений проект розвитку співпраці з Митною Службою Молдови та місцевою владою Вінницької області.
– Ефективна співпраця між усіма учасниками процесу є чинником, який призведе до розвитку прикордонних областей та усієї України. Адже завданням державної митної служби є не тільки наповнення бюджету, а й стимулювання розвитку регіонів, особливо прикордонних, – сказав голова ДМСУ Ігор Калетнік.


Голова обласної Ради Сергій Татусяк зауважив, що зустріч українських митників з молдовськими та європейськими колегами такого високого рівня на вінницькій землі відбувається вперше за багато років.
– Думаю, що ініціативи, які нині були озвученні сторонами дадуть поштовх ефективнішому розвитку Вінниччини та України. А відтак наша держава буде по-новому сприйматися у світі, – підкреслив С.Татусяк.
Голова облради також наголосив, що Україна і Молдова одностайні у своєму прагненні до європейських стандартів життя.
Директор Митної Служби Республіки Молдова Тудор Баліцкі у своєму виступі повідомив, що протягом 2012-2014 рр. вони з українськими колегами братимуть участь у реалізації 4-х європейських проектів в рамках програми «Східне партнерство». На сьогодні сторони реалізовують багато інших спільних проектів, спрямованих на покращення результатів діяльності митниці та спрощення митних процедур для громадян.
Представник місії Єврокомісії з надання допомоги в питаннях кордону України і Молдови Славомір Піхор відзначив, що місія працює із зазначеними державами-сусідами з 2005 року і за цей час спостерігала тільки позитивну динаміку у співпраці та поступ України до Євросоюзу.
– Я схвалюю ваші результати у процесі приєднання до зони вільної торгівлі та асоційованого членства у ЄС. Це сприятиме покращенню нашого спільного економічного простору та суспільній інтеграції, – наголосив Славомір Піхор.

У ході засідання колегії голова ДМСУ Ігор Калетнік, голова Вінницької облдержадміністрації Микола Джига та Гендиректор Митної Служби Республіки Молдова Тудор Баліцкі підписали Декларацію про розвиток прикордонної співпраці. Відповідні угоди також скріпили підписами керівники прикордонних районів Вінниччини і Молдови.
Угодою, зокрема, передбачено: першочерговий пропуск товарів через кордон з обмеженим строком зберігання (плодоовочева продукція); сприяння перетину кордону громадянам у літній період (мінімізація незручностей для туристів); використання «Системи раннього сповіщення про виникнення надзвичайних ситуації (надмірних черг)».
Окрім того Ігор Калетнік і Тудор Баліцкі підписали «Кодекс честі» – міжвідомчі правила поводження посадових осіб митних органів (пріоритет – етика спілкування митників з громадянами).

Наостанок зустрічі керівники української та молдовської митних служб вручили свої спеціальні відзнаки та нагороди. Зокрема, нагрудний знак «За митну безпеку держави» від голови ДМС України отримали голова ОДА М.Джига, голова облради С.Татусяк, Могилів-Подільський міський голова П.Бровко, голови Могилів-Подільської, Ямпільської, Піщанської райдержадміністрацій.

 

 

Повернутись Створено: 3 червня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1261

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація