Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Міжмуніципальне співробітництво – дієвий механізм для спільного вирішення територіальними громадами питань місцевого значення Роздрукувати

Завдяки Закон України «Про співробітництво територіальних громад» № 1508-VII територіальні громади отримали нормативно визначені інструменти об’єднання своїх ресурсів та зусиль для спільного вирішення низки питань через: створення спільних комунальних підприємств; створення спільних органів і служб, їх утримання; реалізацію різноманітних спільних проектів; делегування окремих завдань.

Раціонально організоване співробітництво дозволяє як економити, так і акумульовувати  наявні в громадах ресурси. У практичній площині співробітництво може допомогти, зокрема: спільно будувати шляхи сполучення, створювати туристично-рекреаційний кластери, запроваджувати спільну на кілька громад систему поводження з побутовими відходами, спільно забезпечувати пожежну безпеку чи дотримання правил благоустрою на території декількох громад.

Не зважаючи на триваючий процес добровільного об’єднання територіальних громад, останнім часом здебільшого сáме об’єднані громади часто укладають із своїми сусідами договори про співробітництво, чим не лише покращують свою фінансову, ресурсну та інфраструктурну спроможність, але й підвищують рівень своєї інвестиційної привабливості.

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування регулярно організовують та проводять виїзні навчальні семінари з питань організації міжмуніципального співробітництва. На таких заходах представники територіальних громад, у т.ч. об’єднаних, мають можливість не лише здобути відповідні знання та практичні навички, але й безпосередньо поспілкуватися з кращими експертами з питань співробітництва та отримати необхідні фахові друковані матеріали.

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування спільно з швейцарсько-українським  проектом «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) проведе  семінар-тренінг на тему: «Практичні аспекти організації співробітництва територіальних громад» у Вінниці.  Під час семінару  за участі народних депутатів України, представників органів місцевого самоврядування Вінницької області, міжнародних експертів планується обговорити переваги співробітництва та відпрацювати процедуру організації співробітництва на конкретних прикладах.

Семінар відбудеться 22 березня о 10.00 за адресою: вул. Соборна, 64 (конференц-зала готелю «Франція»). Початок реєстрації о 9.30.

Повернутись Створено: 20 березня 2019 року, 15:22 Переглядів: 508

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація