Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Міжмуніципальне співробітництво – дієвий механізм для спільного вирішення територіальними громадами питань місцевого значення Роздрукувати

Завдяки Закон України «Про співробітництво територіальних громад» № 1508-VII територіальні громади отримали нормативно визначені інструменти об’єднання своїх ресурсів та зусиль для спільного вирішення низки питань через: створення спільних комунальних підприємств; створення спільних органів і служб, їх утримання; реалізацію різноманітних спільних проектів; делегування окремих завдань.

Раціонально організоване співробітництво дозволяє як економити, так і акумульовувати  наявні в громадах ресурси. У практичній площині співробітництво може допомогти, зокрема: спільно будувати шляхи сполучення, створювати туристично-рекреаційний кластери, запроваджувати спільну на кілька громад систему поводження з побутовими відходами, спільно забезпечувати пожежну безпеку чи дотримання правил благоустрою на території декількох громад.

Не зважаючи на триваючий процес добровільного об’єднання територіальних громад, останнім часом здебільшого сáме об’єднані громади часто укладають із своїми сусідами договори про співробітництво, чим не лише покращують свою фінансову, ресурсну та інфраструктурну спроможність, але й підвищують рівень своєї інвестиційної привабливості.

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування регулярно організовують та проводять виїзні навчальні семінари з питань організації міжмуніципального співробітництва. На таких заходах представники територіальних громад, у т.ч. об’єднаних, мають можливість не лише здобути відповідні знання та практичні навички, але й безпосередньо поспілкуватися з кращими експертами з питань співробітництва та отримати необхідні фахові друковані матеріали.

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування спільно з швейцарсько-українським  проектом «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) проведе  семінар-тренінг на тему: «Практичні аспекти організації співробітництва територіальних громад» у Вінниці.  Під час семінару  за участі народних депутатів України, представників органів місцевого самоврядування Вінницької області, міжнародних експертів планується обговорити переваги співробітництва та відпрацювати процедуру організації співробітництва на конкретних прикладах.

Семінар відбудеться 22 березня о 10.00 за адресою: вул. Соборна, 64 (конференц-зала готелю «Франція»). Початок реєстрації о 9.30.

Повернутись Створено: 20 березня 2019 року, 15:22 Переглядів: 238

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація