9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Міжнародна співпраця Роздрукувати

Посол Білорусі відвідав Вінниччину

24 листопада на Вінниччині з робочою поїздкою перебував Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Валентин Величко. Це перший посол з країн СНД, який відвідав область протягом року. Величко перебуває на нинішній посаді протягом десяти років, відтак добре орієнтується в особливостях розвитку регіонів України.

Робота посла у Вінниці розпочалася із офіційної зустрічі із керівництвом області та обласного центру – головою облдержадміністрації Миколою Джигою, головою обласної Ради Сергієм Татусяком та Вінницьким міським головою Володимиром Гройсманом.
Голова ОДА наголосив на пріоритетних напрямах економіки Вінниччини, за якими область лідирує серед інших регіонів. Це – урожай зернових, виробництво молока, цукру та впровадження енергозберігаючих технологій.
Валентин Величко підтвердив, що саме з Вінниччини до Білорусі найбільше імпортують продуктів харчування – овочів, соків та олії. А із сусідньої країни до нас везуть холодильники, сільгосптехніку та міндобрива.
Щодо агрегатів для агропромислового комплексу, то сторони домовилися розглянути можливість збору білоруських машин на потужностях вінницьких заводів.
– Ми тільки окреслили напрямки можливої співпраці, а конкретно про це говоритимуть експерти. Адже головне у будь-якому економічному проекті – його рентабельність, – наголосив Валентин Величко.


Микола Джига зауважив, що вінницький регіон цікавиться білоруськими молокотоварними комплексами на тисячу і більше голів. За словами губернатора, досвід сусідів може бути використаним для будівництва подібних ферм на Вінниччині.
Голова обласної Ради Сергій Татусяк запитував, за рахунок чого у Білорусі розвиваються сільські території. «За рахунок уваги до них», – лаконічно відповів посол. Він пояснив, що головними є два фактори: розвиток сільгоспвиробництва та сільської інфраструктури.
– Ми будуємо агромістечка. Щороку здаємо в експлуатацію 2400 житлових будинки. Крім того в агромістечках зводяться школи, магазини, будинки побуду, тобто все необхідне для життя, – розповів В.Величко.
Під час зустрічі сторони домовилися, що найближчим часом відбудеться обмін делегаціями Вінницької області і регіонів Білорусі для вивчення досвіду господарювання на місцях.
Також у Вінниці посол ознайомився з роботою Торгово-промислової палати, де поспілкувався із підприємцями. Крім того гостю продемонстрували виробничі потужності ТОВ «АВІС».


 

Повернутись Створено: 24 листопада 2011 року, 00:00 Переглядів: 919

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація