Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Міжнародний флешмоб #Щедрик100challenge завершився у Вінниці Роздрукувати

За 76 днів «Щедрик» у всесвітньо відомій обробці Миколи Леонтовича пролунав у 50 містах у десяти країнах світу. До акції, ініційованої вінничанином Назарієм Давидовським , долучилось 170 творчих колективів. Співали щедрівку й відомі українські музиканти: хор імені Верьовки, Тіна Кароль,  «Очеретяний Кіт», «Man Sound».

У середу, 15 лютого, у вінницькій «Галереї XXI» організатори флешмобу розповіли про акцію та продемонстрували відео виконання «Щедрика» з різних куточків світу.

Організатор флешмобу - священник Назарій Давидовський, клірик храму Вознесіння Христового. За його словами за час проведення акції «Щедрик» лунав у Польщі, Литві, Німеччині, Франції та інших країнах світу.

- Вінничани пам’ятають та пишаються своїм земляком Миколою Леонтовичем, - зауважив отець Назарій Давидовський. - Після того, як він адаптував народну пісню до хорового співу, на різдвяні свята її чують ледь не в усьому світі. Проте більшість людей за кордоном вважають, що це американська різдвяна колядка «Carol of the Bell», тому наше завдання донести до кожного, що пісня народилась саме в Україні. Відвідавши село Марківку Теплицького району, де знаходиться музей Миколи Леонтовича, я вирішив організувати флешмоб на зразок #IceBucketChallenge.

Депутат обласної Ради Людмила Станіславенко привітала вінничан зі святом Стрітення Господнього та подякувала ініціаторам проведення флешмобу за ідею і реалізацію проекту.

- Сьогодні весь світ почув про Україну, як про талановиту, співучу, мирну та надзвичайну країну, - сказала Людмила Станіславенко. – Приємно, що до флешмобу, ініціатором якого виступив вінничанин, долучились люди з трьох континентів та десятків країн. Тож мелодія, яку написав наш видатний земляк Микола Леонтович, зазвучала по всій планеті. Від імені депутатського корпусу та як голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини, яку я очолюю, хочу щиро подякувати організатору акції Назарію Давидовському, адже флешмоб #Щедрик100challenge став яскравим та позитивним прикладом для багатьох людей.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій зауважив, що флешмоб #Щедрик100challenge - це креативна та незвичайна акція, яка не залишила байдужим нікого.

-  Я пишаюсь тими людьми, які ініціювали проведення акції та тими, хто до неї долучився, - сказав Валерій Вікторович. – Сьогодні ми побачили чудовий приклад того, як молодь прагне змінити та прославити рідний край. Я переконаний в тому, що ви рухаєтесь в правильному напрямку, адже в цей флешмоб було вкладено краплинку своєї душі, свого серця та натхнення. Саме «Щедрик» об’єднав навколо себе увесь світ і про нашого земляка - митця та генія - знають від дорослого до найменшого.

На завершення флешмобу жіноча капела «Соломія» виконала оригінальну власну версію «Щедрика», а учасник шоу «Україна має талант» Денис Дитинюк намалював портрет Миколи Леонтовича в оригінальній техніці «Magic art».

Нагадаємо, флешмоб стартував минулого року з нагоди 100-річного ювілею першого публічного виконання всесвітньовідомої обробки Миколи Леонтовича народної пісні «Щедрик». Ініціатором проведення захоплюючої акції став Назарій Давидовський. До проведення акції долучився вінницький інформаційний портал «Вежа».

https://www.youtube.com/watch?v=2vvGLQ1veg8

Повернутись Створено: 16 лютого 2017 року, 10:19 Переглядів: 742

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація