Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Міжнародний рівень Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Єврорегіон «Дністер» – це наша козирна карта»

15 жовтня голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк дав прес-конференцію для регіональних засобів масової інформації щодо результатів поїздки вінницько-молдовської делегації до Брюсселю 11-12 жовтня.
Голова поінформував, що делегація у повному складі була запрошена на Конференцію з питань Східного партнерства. Саме в рамках її проведення голова Ради Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк презентував учасникам заходу (представникам країн ЄС та країн-нечленів ЄС) діяльність Єврорегіону «Дністер» та інвестиційний потенціал Вінниччини.

У своєму виступі очільник делегації охопив практично усі напрями господарської діяльності Вінницького регіону, від агропромислового комплексу до спорту, зробивши акцент на інвестиційній привабливості краю.
– Вінницька область здійснює зовнішньоторгові операції зі 108 країнами світу. Регіон реалізує 11 міжнародних угод щодо торгово-економічного, науково-технічного та культурного співробітництва. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, направлених в економіку області, станом на квітень 2012 року склав 228,3 млн. дол. США, – поінформував потенційних партнерів С.Татусяк.
Паралельно з виступом голови у холі офісу Комітету регіонів тривала двогодинна статична презентація Єврорегіону «Дністер»: були виставлені стенди, демонструвався відеоряд, роздавалася друкована промо-продукція.
С Татусяк повідомив, що по завершенні презентації представники офіційних структур Євросоюзу запевнили вінничан та їхніх партнерів молдаван у своїй зацікавленості діяльністю Єврорегіону «Дністер». Адже формат єврорегіонів був придуманий самим ЄС, відтак підтримувати їхнє утворення і функціонування – безпосереднє завдання союзу.
– Від самого початку Євросоюз дотримувався політики, яка полягає в тому, щоб сусід був небідним, був стабільним, обізнаним і безпечним. Саме тому ЄС допомагає Україні як потенційній європейській державі. А Єврорегіон «Дністер» – це наша козирна карта, яка допоможе нам залучати на Вінниччину ресурси, використовуючи співпрацю із організаціями України, Молдови та Румунії, – зазначив С.Татусяк.
Голова облради розвовів журналістам, що на сьогодні в рамках Єврорегіону «Дністер» вже реалізовується два проекти (просвітницький і транскордронний) коштом європейських фондів. Ще близько двох десятків проектів знаходяться у роботі. Серед них такі масштабні інфраструктурні напрями, як спорудження автомобільно-залізничного мосту «Ямпіль-Косоуци» (вартість - 8 млн. євро), очисні споруди у населених пунктах на березі Дністра (5 млн. євро), під’їзні шляхи до пропускного пункту «Бронниця-Унгурь» (3 млн. євро), розвиток аеропорту «Вінниця». Крім того постійно реалізовуються мікро-проекти у сферах культури, спорту, освіти, медицини.
– Для ефективної роботи нам потрібна хороша ідея (а їх у нас багато), і вже довкола неї ми гуртуємо фахівців, громадські організації, жителів регіону. Створення Єврорегіону «Дністер», презентація його в Брюсселі, відкриття там нашого офісу – це не фінал, це тільки початок великої копіткої роботи, – резюмував Сергій Татусяк свою зустріч із мас-медіа.

 

Повернутись Створено: 16 жовтня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1100

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація