Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб передав Калинівській громаді продуктовий вантаж для переселенців Роздрукувати

Сьогодні, 6 травня, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, керівник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман побували в Калинівській міській територіальній громаді. Спільно з депутатами обласної Ради Іллею Гуменчуком й Іриною Івасюк та Калинівським міським головою Василем Поліщуком вони ознайомилися з роботою центру збору та видачі гуманітарної допомоги. 

За словами Калинівського міського голови Василя Поліщука, громада загалом забезпечує потреби переселенців. Кошти виділяють з місцевого бюджету. Водночас значну частину фінансування взяли на себе благодійні фонди та місцеві підприємства. Відтак голова громади відзначає важливість роботи і підтримки міжрегіонального штабу.  

– Від Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу нам надійшла суттєва допомога – 900 продовольчих наборів. Крім цього, ще засоби гігієни та медичні препарати для ЦПМСД і для районної лікарні, – каже Василь Поліщук. – На сьогодні у громаді ми вже видали понад 3000 продуктових наборів. Думаю, що з допомогою гуманітарного штабу справимося з цими питаннями. 

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначає важливість діяльності гуманітарних центрів у громадах. 

– В громаді – 3200 переселенців. За період війни громада прийняла та прихистила понад 30 тисяч. Процес – динамічний, хтось поїхав далі, хтось повернувся назад, – говорить Вячеслав Соколовий. – Завдяки згуртованості всіх – голови громади Василя Поліщука, депутатів, волонтерів, підприємців, аграріїв, місцевих жителів, для ВПО створені такі умови, щоб люди почували себе як вдома. 

Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив, що саме завдяки згуртованості вдалося налагодити систему отримання гуманітарної допомоги і дієвої підтримки тих, хто цього потребує. Так, свою підтримку надають й міжнародні партнери, зокрема посольство Швейцарії в Україні, Чехія, Німеччина.  

– Така синергія дає нам можливість відправляти цю допомогу за потребою. Завдяки згуртованості і консолідації зусиль на різних напрямах вдається ефективно вирішувати усі проблемні питання, які стосуються гуманітарки, медикаментів, засобів гігієни, а також роботи з міжнародними організаціями щодо виплати фінансової допомоги людям, – каже Сергій Моргунов.  

Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб працює за трьома напрямками. Одним з них – економічний. Саме на економіці робить акцент прем’єр-міністр України 2016-2019 рр та керівник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман.  

– Дуже добре, що децентралізація дала можливість громадам накопичити ресурси. Маючи їх, громади дуже швидко відреагували на потреби оборонного характеру. Але ми розуміємо, що і вони вже виснажуються, тому питання економіки стоїть дуже гостро сьогодні, – зазначає Володимир Гройсман. – У нас є шанс перезаснувати Україну як сильну потужну європейську демократичну країну, яка буде не просто членом Європейського Союзу, а основою ЄС в майбутньому.  

Володимир Гройсман також зауважує, що наступним етапом у підтримці внутрішньо переміщених осіб замість гуманітарної допомоги має стати монетизація цієї підтримки.  

Депутат обласної Ради Ілля Гуменчук відзначив важливість співпраці Міжрегіонального штабу з громадами області не лише на гуманітарному фронті, але й на медичному. 

– Сьогодні штаб передав суттєвну частину ліків для Калинівської лікарні. Як на мене, зараз важливо розуміти ці речі, координувати міжрегіональне постачання медикаментів та забезпечувати потребу тих регіонів, де є їх дефіцит і більша необхідність, – зазначає Ілля Гуменчук. – Всім переселенцям, які тимчасово проживають на території Калинівської чи Іванівської територіальних громад, надається медична допомога, тобто всі потреби закриваються повною мірою. 

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий додає, що у Калинівській громаді – найбільше переселенців з Миколаївщини, Херсонщини, Донецької та Київської областей.  

– Проживають в приватних будинках, дошкільних та навчальних закладах. Найбільше переселенців зупинилось в центрі громади – Калинівці, а також в селах Павлівка й Корделівка, – підсумовує голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. –  З перших днів війни Калинівський міський голова Василь Поліщук чітко організував роботу з людьми, які масово приїздили і потребували допомоги. Сьогодні продовольчий резерв Калинівської громади підсилив Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Отриманий громадою гуманітарний вантаж буде розфасовано на продуктові набори. Крім того, громада отримала медикаменти: серцево-судинні та протиепілептичні препарати, бронходилятатори, антидепресанти, одноразову медичну продукцію та медичні витратні матеріали. Все це буде передано місцевим медзакладам. 

Стежте за новинами у Теlegram. 

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 6 травня 2022 року, 15:01 Переглядів: 396

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація