Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Могилів-Подільський район розкритикували за невиконання поставлених завдань Роздрукувати

23 липня в приміщенні Могилів-Подільського районного Будинку школяра перед обласної владою та громадою району звітувало місцеве керівництво. Голова району Михайло Вдовцов розпочав свою доповідь про стан справ бюджетної сфери, наголошуючи, що за 6 місяців поточного року бюджет за І півріччя за власними і закріпленими доходами виконано на 115,4%, перевиконання складає 1085,1 тис. грн.. Це 6 місце серед районів та міст обласного значення.

– Із 27 сільських і 1 селищної ради свої бюджети виконали 26 сільських ради, що складає 93% від загальної кількості, – інформував Михайло Вдовцов .

Далі керівник району говорив про ситуацію у сфері охорони здоров’я. Зокрема, у звітному періоді було заплановано відремонтувати 5 лікарських амбулаторій – відремонтовано 3, продовжуються роботи в 2 лікарських амбулаторіях, освоєно коштів 91 тис. грн. Щодо ФАПів, то з 22-ох справилися з ремонтом у 16-ти,  продовжуються ремонтні роботи у 6 ФАПах. Загалом, на ремонт місцевих закладів охорони здоров’я у першому півріччі освоєно 590,25 тис. грн.

 

Чимало проблем накопичилося й у більшості закладів освіти району. Із 28-ми шкіл району у багатьох, за словами М.Вдовцова, ще «відсутнє опалення і взимку топилося дровами».

– Якщо торік на заміну опалювальних систем  було виділено 1,5 млн. грн., то цьогоріч - 2 млн. грн. Взялися серйозно і за облаштування шкільних їдалень, зміну внутрішнього наповнення та зовнішнього вигляду закладів освіти, – розказав М.Вдовцов.

Заступник голови ОДА Любов Спірідонова зауважила, що проблеми утримання закладів освіти – «через фінансові статки». Крім того, з її слів, у Могилів-Подільському районі найбільша кількість малокомплектних шкіл, що позначається і на якості освіти.

Кращі справи в районі у культурній його царині. Це підтвердила начальник управління культури і туризму ОДА  Марія Скрипник.

Голова ОДА Іван Мовчан досить гостро розкритикував район в позиціях щодо будівництва житла за Державною цільовою соціально-економічною програмою будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки, виплати заробітної плати на місцевих сільськогосподарських підприємствах, за найнижчий в області рівень зайнятості населення у сільському господарстві, легалізацію робочих місць, укладання соціальних угод, благоустрою території та облаштуванню сміттєзвалищ.

 

– Скільки можна вже про це говорити! На 1 тис. га землі працюють 2 чоловіки і отримують 400 грн. зарплати. На усунення недоліків по всіх таких позиціях даю вам 3 місяці, інакше наступний звіт просто не зарахую, – наголосив Іван Мовчан керівникові району.

Того ж дня про результати своєї діяльності за 6 місяців роботи доповідав і голова Могилів-Подільської міської ради Петро Бровко. Він пройшовся по всіх позиціях соціально-економічного розвитку міста. Говорив про бюджет, який мають з перевиконанням, відсутність заборгованості із зарплати на економічно активних підприємствах та підвищення середньомісячної зарплатні на 11,6%, про розвиток малого та середнього бізнесу з тенденцією до збільшення у ньому робочих місць та їх легалізацію, про медицину, освіту, про будівництво державного житла, де вже мають конкретний проект забудови, благоустрій територій громади і, зокрема, впорядкування міських сміттєзвалищ, водопостачання, освітлення, реконструкцію площ та вулиць. Майже у всіх цих позиціях місто Могилів-Подільський справилося на 100%, що підтвердили і керівники профільних управлінь ОДА.

Перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський в обговоренні звітної доповіді зупинився на роботі самоврядців області під головуванням голови обласної Ради Сергія Татусяка в напрямку розвитку місцевого самоврядування, впровадженні Стратегії розвитку територіальних громад до 2020 року, участі громад у конкурсах та активізації грантової діяльності. Також наголосив, що критика, яка прозвучала в залі під час звіту, не була заради критики.

– Ми приїхали розібратися і допомогти громадам у їхніх невідкладних питаннях. Цьогоріч 2,3 млн. грн. було виділено із обласного бюджету на розвиток громад. Щодо участі громад району та міста у конкурсній та грантовій діяльності, то тут треба активізуватися. З вашого району 9 громад і 7 з міста Могилів-Подільський цьогоріч взяли участь у конкурсах розвитку – обласному та всеукраїнському. Переможцями стали  5 громад в районі, та 1 проект – з міста, – повідомив Ігор Кревський.

Також нагадав про третю фазу Українсько-швейцарського проекту DESPRO, яка вже почала своє впровадження на Вінниччині.  

Повернутись Створено: 24 липня 2013 року, 15:35 Переглядів: 1343

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація