Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Молдова і Україна шукатимуть ресурси для створення прикордонної інфраструктури Роздрукувати

Про це сторони домовилися під час зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з Главою Уряду Республіки Молдова Юрієм Лянке. Глави Урядів зазначали необхідність віднайти фінансові ресурси для створення інфраструктури поблизу мосту Унгурь-Бронниця і щодо будівництва мосту через Дністер Сорока-Ямпіль. Також обговорили питання завершення демаркації кордону, співробітництво в енергетичній сфері, функціонування Дністровського гідроенергетичного комплексу і захисту басейну річки Дністер. В контексті окреслених питань сторони вирішили активізувати співпрацю між профільними міністерствами обох країн.

– Зазначені теми надзвичайно важливі для прикордонної Вінниччини, – прокоментував результати зустрічі Прем’єр-міністрів голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк. – Адже Вінницька область та сім районів Республіки Молдова входять до складу «Єврорегіону Дністер». В Стратегії розвитку якого до 2016 року серед основних пріоритетних напрямків значиться будівництво мосту через Дністер в Ямпільському районі, систем з очищення води в містах Сороки і Могилів-Подільський, а також відкриття мосту Бронниця-Унгурь. У якості основного джерела фінансування робіт транскордонного об’єднання ми розглядали співпрацю із потужними європейськими структурами, – підсумував Сергій Татусяк.

Також під час зустрічі Глави Урядів обговорили і тему євроінтеграції. Іноземний гість зазначив, що Молдова зацікавлена у підписанні Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. «Підписання Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі у Вільнюсі відповідає не лише національним інтересам України, а й національним інтересам Республіки Молдова. Тому ми бажаємо вам знайти внутрішній і зовнішній компроміс, і для нас великим успіхом у Вільнюсі буде не лише наше парафування (Угоди про асоціацію), а й особливо – ваше підписання. І якщо ми чимось можемо вам допомогти у цьому плані, ми з радістю це зробимо», - сказав Юрій Лянке.

Наприкінці зустрічі сторони домовилися про візит Глави українського Уряду до Республіки Молдова. 

Повернутись Створено: 7 листопада 2013 року, 09:41 Переглядів: 982

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація