Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Музей академіка Д.К. Заболотного щороку відвідує понад 3 000 осіб Роздрукувати

Перебуваючи на Крижопільщині з робочим візитом голова обласної Ради Анатолій Олійник відвідав музей академіка Д.К. Заболотного.

Музей створено у 1930 році на території садиб, де знаходиться хата, в якій народився і жив майбутній академік, президент Всеукраїнської Академії наук, відомий мікробіолог Данило Заболотний (1866-1929). Нова експозиція розгорнута в спеціально побудованому приміщенні у 1988 році. Похований вчений на території садиби.

Колекція музею нараховує понад 2 000 музейних експонатів. Щороку музей

відвідує понад 3 000 осіб. Основу колекції складають особисті речі Дмитра Кириловича та його дружини, рукописи і видання праць вченого. Медичний інструментарій, 798 книг особистої бібліотеки вченого, колекції мінералів. Черепашок і комах вдало доповнюють музейне зібрання.
В експозиційний комплекс входить меморіальна хата, літня кухня, спеціальні приміщення, сад та могила Данила Заболотного. В літній кухні розміщено матеріали, що розповідають про життєвий та науковий шлях вченого. В кімнатах меморіального будинку представлено експонати, що відображають його особисте життя. Тут відтворено інтер'єр початку ХХ століття.

Працює музей з 9.00 до 17.00, вихідні: неділя та понеділок. Адреса: Вінницька обл., Крижопільський р-н, с. Заболотне, тел.: 8 (240) 2 86 74.

Повернутись Створено: 11 травня 2018 року, 14:36 Переглядів: 2532

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація