Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко подарував бойовий прапор із зони АТО нововідкритому «Музею освіти Вінниччини» Роздрукувати

1 жовтня в приміщенні Вінницької академії неперервної освіти відбулося урочисте відкриття «Музею освіти Вінниччини» за участі керівництва області та педагогів нашого краю.

Участь в урочистостях взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк та вчительська еліта Вінницької області.

З вітальним словом до присутніх з нагоди відкриття музею звернувся ректор Вінницької академії неперервної освіти Степан Дровозюк. Він відзначив, що експозиція музею укомплектована завдяки спільним зусиллям вчителів з усієї області і міста Вінниці. Привітали працівників закладу із цією подією керівники Вінницької області.

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко привітав керівництво і трудовий колектив обласного комунального закладу з Днем працівників освіти та відкриттям музею, побажав здоров’я, добра, успіхів у роботі, Божого благословіння та миру в Україні.

- Дуже символічно, що саме напередодні Дня вчителя відкрито «Музей освіти Вінниччини». Це дуже важливий захід для усієї області, для всіх освітян. Немає сьогодення без минулого, як немає майбутнього без минулого і сьогодення. Ми живемо у дуже складний час. Україна перебуває у стані війни, сьогодні пишеться історія. Тому я хотів подарувати «Музею освіти Вінниччини» атрибути нашого часу - це вже історія, - зазначив Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради Сергій Свитко подарував «Музею освіти Вінниччини» бойовий прапор воїнів 34-го батальйону, що пробитий кулями московських окупантів. Прапор з підписами бійців, які вчора були учнями, а сьогодні стали на захист незалежності і територіальної цілісності України, привезли із зони бойових дій на сході країни – брати Козерацькі з міста Козятина. Сергій Свитко також вручив подарунок від “старшого брата” - залишок від мінометного снаряду, як нагадування про сьогоднішні буремні події на сході України. 

В урочистій атмосфері освітяни та науковці області, посадовці від влади передали й інші експонати в подарунок музею. Екскурсію провів доктор історичних наук, професор, викладач Вінницької академії неперервної освіти Олексій Струкевич, який розповів про експонати музею. Усі бажаючі отримали можливість оглянути експозицію у двох залах.

Слід зазначити, що музей створений з ініціативи ректора академії Степана Дровозюка на підставі рішення колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. При музеї діє Громадська рада «Музею освіти Вінниччини», затверджена наказом ректора.

В основу концепції музею покладено всебічне і комплексне відтворення історії освіти Вінниччини починаючи з ХVІІ століття до сьогодення. Експозиція ілюструє життя, професійну, творчу діяльність вчителів і учнів, відомих педагогів нашого краю. Серед експонатів музею: тексти нормативно-правових актів, підручники, посібники, зошити, шкільне приладдя, шкільна документація, методичні матеріали, фотографії, творчі роботи вчителів та учнів, шкільна форма тощо. Є експонати, які пов’язані з періодом здобуття незалежності України та Революцією Гідності, активними учасниками яких були вчителі і студенти. 

Повернутись Створено: 1 жовтня 2015 року, 19:03 Переглядів: 1564

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація