Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На 5 мільйонів гривень профінансовано Програму енергозбереження для населення та ОСББ Роздрукувати

29 вересня в приміщенні облдержадміністрації відбувся регіональний семінар на тему: «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень». У його роботі взяв участь заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.

– Розумне управління енергоресурсами – філософія сучасної України. Пріоритетною сферою для реформ залишаються житлові та громадські будівлі. Лише в бюджетній сфері близько 100 тисяч будівель потребує термомодернізації, – зазначив Ігор Вікторович у своєму виступі, вітаючи присутніх. – Для вирішення цього питання широко впроваджуватимуться дієві європейські інструменти підвищення рівня енергоефективності – енергосервіс та енергоменеджмент. Це шлях не лише до енергонезалежності, а й активізації економіки кожного міста, регіону та всієї України.

Ігор Хміль наголосив, що одним із цьогорічних пріоритетів є запровадження енергетичного менеджменту у бюджетних установах, яких в Україні на сьогодні 78 тисяч.

– Усі вони понад міру використовують енергоресурси. За підрахунками фахівців, реалізація заходів з  енергоменеджменту  дозволить скорочення таких видатків до 20 %, – підкреслив заступник голови обласної Ради. –Енергоменеджмент допомагає формувати системну енергетичну політику. І це – найважливіше завдання на сьогодні, оскільки енергетичний менеджмент – це моніторинг, контроль та оптимізація постачання й використання енергії. Його метою є скорочення витрат на енергію, забезпечення достатнього постачання енергії і надання високоякісних енергетичних послуг, таких як освітлення та опалення. Серед значних переваг впровадження системи енергоменеджменту – заощадження бюджетних коштів, підвищення ефективності використання енергоресурсів і підтримка місцевої економіки.

Ігор Хміль також поінформував, що Програма енергозбереження для населення та об'єднань співвласників багатоквартирноих будинків (ОСББ) Вінницької області на 2016-2019 роки у минулому році була профінансована із обласного бюджету на 5 млн. грн. Запланований обсяг видатків за програмою на 2017 рік складає 3 млн. грн. За 8 місяців 2017 року профінансовано 1,5 млн. грн. Програма підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2016 роки у 2016 році профінансована із обласного бюджету на 1,2 млн. грн.

В ході проведення семінару виступив начальник Управління енергетичного менеджменту Держенергоефективності Павло Ладецький, який розповів про зобов'язання Агентства за прийнятим Планом заходів із впровадження систем енергоменеджменту в бюджетних установах та про досягнення кращих міст в енергоменеджменті.

Експерт з енергоефективності Дмитро Сакалюк ознайомив учасників з концептуальними підходами положення про Енергоменеджмент у містах, районах та областях; з концепцією матеріального стимулювання осіб, задіяних в системах Енергоменеджменту.

Консультант проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» Ірина Гудзь розповіла про можливості GIZ задля запровадження системи енергоменеджменту та енергомоніторингу в громадах України.

Як зазначили організатори, семінар ініційований обласною державною адміністрацією спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо впровадження сучасних інструментів енергозбереження в бюджетних установах.

 

 

Повернутись Створено: 29 вересня 2017 року, 12:02 Переглядів: 715

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація