Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

На часі Роздрукувати

Село – основа розвитку Вінниччини

Розвиток сільських територій має стати основою Стратегії розвитку Вінницької області до 2020 року. Таку основну думку 24 липня висловили учасники круглого столу «Стратегія регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року та шляхи її реалізації» під головуванням Сергія Татусяка. Основними доповідачами були голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, ректор Вінницького національного аграрного університету Григорій Калетнік та представник Фонду «Батьківська земля» Олександр Коновалов.

Григорій Калетнік презентував учасникам заходу програму уряду «Рідне село», яка має на меті перенесення фокусу державної підтримки на середньотоварного та дрібнотоварного виробника, на тих, хто є основою гарантування продовольчої безпеки країни і головним роботодавцем на селі.
– На жаль, сьогодні такі реалії в країні, коли за всіма високими врожаями стоїть плачевний стан села, – зауважив Г. Калетнік.
Він додав, що 70% м’яса, 80% молока в Україні виробляє приватний сектор, крім того він обробляє 4 млн. га землі. За словами парламентаря, програма «Рідне село» передбачає дрібному товаровиробнику підтримку у вигляді цільових дотацій, доступності ринку, сприяння у селекції тощо.
Григорій Калетнік повідомив, що наразі програма проходить апробацію, і профільний комітет працює над тим, щоб закріпити програму законодавчо.
Голова обласної Ради Сергій Татусяк зауважив, що реалізація програми «Рідне село» має стати частиною обласної стратегії розвитку.
– Мета Стратегії регіонального розвитку Вінницької області та програми «Рідне село» співзвучна – вони обидві вказують напрями та механізми покращення життя сільського жителя. Тому ми будемо працювати над цими програмами паралельно, – зазначив С.Татусяк.

 

Крім того, учасники круглого столу обговорили «Програму розвитку сільських територій Вінницької області», яку розробили фахівці Вінницького національного аграрного університету. Зокрема, в рамках програми передбачено: укладання договорів із сільськими головами щодо її реалізації; облаштування комп’ютерних класів для селян; закріплення студентів ВНАУ за сільськими радами для дорадницької роботи.
Сергій Татусяк запевнив, що обласна Рада готова сприяти реалізації даної програми. Він зауважив, що до роботи потрібно залучати студентів інших вузів регіону, зокрема, через Студентський парламент Вінниччини.
Представник Фонду «Батьківська земля» Олександр Коновалов презентував напрями, у яких наразі працює їхня організація у сільській місцевості. Це, зокрема, сприяння самозайнятості населення, підтримка ярмаркової діяльності, «зелений туризм».
Підсумовуючи засідання, Сергій Татусяк зазначив, що всі ініціативи та пропозиції, що прозвучали під час круглого столу, будуть враховані робочою групою, яка займається формуванням стратегії розвитку регіону.

 

Повернутись Створено: 25 липня 2012 року, 00:00 Переглядів: 907

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація