26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На часі Роздрукувати

Село – основа розвитку Вінниччини

Розвиток сільських територій має стати основою Стратегії розвитку Вінницької області до 2020 року. Таку основну думку 24 липня висловили учасники круглого столу «Стратегія регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року та шляхи її реалізації» під головуванням Сергія Татусяка. Основними доповідачами були голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, ректор Вінницького національного аграрного університету Григорій Калетнік та представник Фонду «Батьківська земля» Олександр Коновалов.

Григорій Калетнік презентував учасникам заходу програму уряду «Рідне село», яка має на меті перенесення фокусу державної підтримки на середньотоварного та дрібнотоварного виробника, на тих, хто є основою гарантування продовольчої безпеки країни і головним роботодавцем на селі.
– На жаль, сьогодні такі реалії в країні, коли за всіма високими врожаями стоїть плачевний стан села, – зауважив Г. Калетнік.
Він додав, що 70% м’яса, 80% молока в Україні виробляє приватний сектор, крім того він обробляє 4 млн. га землі. За словами парламентаря, програма «Рідне село» передбачає дрібному товаровиробнику підтримку у вигляді цільових дотацій, доступності ринку, сприяння у селекції тощо.
Григорій Калетнік повідомив, що наразі програма проходить апробацію, і профільний комітет працює над тим, щоб закріпити програму законодавчо.
Голова обласної Ради Сергій Татусяк зауважив, що реалізація програми «Рідне село» має стати частиною обласної стратегії розвитку.
– Мета Стратегії регіонального розвитку Вінницької області та програми «Рідне село» співзвучна – вони обидві вказують напрями та механізми покращення життя сільського жителя. Тому ми будемо працювати над цими програмами паралельно, – зазначив С.Татусяк.

 

Крім того, учасники круглого столу обговорили «Програму розвитку сільських територій Вінницької області», яку розробили фахівці Вінницького національного аграрного університету. Зокрема, в рамках програми передбачено: укладання договорів із сільськими головами щодо її реалізації; облаштування комп’ютерних класів для селян; закріплення студентів ВНАУ за сільськими радами для дорадницької роботи.
Сергій Татусяк запевнив, що обласна Рада готова сприяти реалізації даної програми. Він зауважив, що до роботи потрібно залучати студентів інших вузів регіону, зокрема, через Студентський парламент Вінниччини.
Представник Фонду «Батьківська земля» Олександр Коновалов презентував напрями, у яких наразі працює їхня організація у сільській місцевості. Це, зокрема, сприяння самозайнятості населення, підтримка ярмаркової діяльності, «зелений туризм».
Підсумовуючи засідання, Сергій Татусяк зазначив, що всі ініціативи та пропозиції, що прозвучали під час круглого столу, будуть враховані робочою групою, яка займається формуванням стратегії розвитку регіону.

 

Повернутись Створено: 25 липня 2012 року, 00:00 Переглядів: 873

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація