Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

На черговій сесії обласної Ради депутати заслухали звіт про підготовку та проведення опалювального сезону на Вінниччині Роздрукувати

На початку засідання 29 чергової сесії обласної Ради депутати заслухали звіт обласної військової адміністрації щодо підготовки та проведення опалювального сезону на Вінниччині.

В області до зими готуються 7 підприємств централізованого теплопостачання  – це 151 котельня, від яких опалюються 1127 житлових будинків та 245 соціальних закладів.

Специфікою для області є те, що від централізованих джерел опалюються лише 20% всіх категорій споживачів, решта – забезпечені автономними/індивідуальними джерелами теплопостачання. Готовність житлових будинків до опалювального сезону становить 96%, теплові мережі готові до проходження зимового періоду на 98%.

Загальна кількість об’єктів, які готуються до зими, – 908 котелень, 5042 багатоквартирні будинки, 768 садочків, 655 закладів освіти та 121 заклад охорони здоров’я.

В області створено та укомплектовано аварійно-ремонтні бригади, визначено місця їх збору та дислокації. Також в регіоні заплановано близько 300 стаціонарних пунктів обігріву в приміщеннях, які оснащені альтернативними джерелами теплопостачання та генераторами.

За результатами обговорення питання депутати ухвалили рішення рекомендувати:

– органам місцевого самоврядування – забезпечити 100% виконання плану технічних заходів з підготовки житлово-комунального господарства до осінньо-зимового періоду 2022/2023 років; прискорити роботи з переоснащення або дооснащення котелень, що опалюють заклади соціальної сфери та житловий фонд, з газового на інші види опалення; здійснити закупівлю резервних джерел електро- та теплопостачання;

обласній військовій адміністрації спільно з районними військовими адміністраціями, в межах визначених законодавством повноважень:

а) здійснювати постійний контроль за стабільним проходженням осінньо-зимового періоду 2022/2023 років підприємствами критичної інфраструктури, закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, житлового фонду у територіальних громадах області;

б) забезпечити необхідне фінансування з обласного бюджету обласних галузевих програм для реалізації першочергових заходів з енергоефективності і модернізації котелень, у тому числі зі зменшення споживання палива на котельнях комунального підприємства «Вінницяоблтеплоенерго»;

в) виділити кошти з обласного бюджету на закупівлю необхідної кількості автономних джерел електропостачання для забезпечення резервного електроживлення виробничих об’єктів комунальних підприємств «Вінницяоблводоканал» та «Вінницяоблтеплоенерго».

– Завданням органів місцевого самоврядування в першу чергу є забезпечення підготовки підзвітних обʼєктів соціальної сфери, а також житлового фонду до проходження осінньо-зимового періоду, – підкреслив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Окрім звичних задач з ремонту інженерних мереж, підготовки котелень, обʼєктів водопостачання та водовідведення, приведення до належного стану внутрішньобудинкових систем енергопостачання, підготовки дорожньої галузі до зимової експлуатації, цьогоріч особливої уваги потребує питання забезпечення автономними джерелами енергопостачання на випадок можливих аварійних ситуацій в енергомережах.

Повернутись Створено: 30 вересня 2022 року, 12:21

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація