Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2027 року

    На позачерговій 42 сесії обласної Ради депутати розглянули Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки. Стратегія розроблялась на основі чинного законодавства із використанням кращого європейського та українського досвіду робочою групою із розробки Стратегії збалансо ....

  • Цьогорічні проєкти розвитку територіальних громад подаватимуться також до міжнародних програм

    Про особливості проведення та оформлення проєктних заявок для 17 обласного Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад сьогодні, 13 лютого, обговорили з громадами Вінницької області. Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування за дорученням обласної Ради, спільно з облдержадміністрацією та експертами Асоціації провели онлайн-с ....

На Літинщині громада відзначила День пам’яті захисників Української Народної Республіки Роздрукувати

21 березня у Літині відбулося вшанування місцевою громадськістю захисників Української Народної Республіки, які боронили край від московсько-більшовицьких окупантів і боролись за незалежність української держави у 20 столітті. Участь у заходах взяв голова обласної Ради Сергій Свитко.

День пам’яті захисників УНР відзначили у районному Будинку культури, де зібралися місцева інтелігенція, краєзнавці, молодь, громадські і політичні діячі. Обговорювали історію національно-визвольних змагань української нації у 1917-1920-х роках 20 століття. Участь у обговоренні взяли дослідник історії повстанського руху 20-х років в Україні, президент історичного клубу “Холодний Яр” Роман Коваль, місцевий краєзнавець, поет, письменник Павло Ткачук, ветеран Другої світової війни, засновник Народного Руху України на Літинщині Іван Бурлака та інші.

Відомо, що у Літинському районі у першій половині 19 століття діяв народний герой Устим Кармалюк, у 20-х роках 20 століття існував могутній повстанський рух за незалежність України, який очолювали отамани Яків Шепель та Яків Гальчевський “Орел”, в 40-х роках в краю діяло підпілля ОУН і загони групи УПА-“Південь” на чолі із полковником Омеляном Грабцем “Батьком”, які воювали із німецькими і московськими загарбниками.

- Переконаний, що у Вінницькій області немає іншого такого району, ніж Літинський, що має особливу патріотичну ауру і героїчну історію. Саме тут витає козацький дух, зокрема, Устима Кармалюка. Літинщина була землею, де діяв активний повстанський рух за незалежність України на початку 20-х років минулого століття. Яскраві постаті – Яків Гальчевський, Яків Шепель, генерал Яків Гандзюк родом із цього краю. На Літинщині діяли загони ОУН і УПА. Тут одним із перших в області наприкінці 80-х років минулого століття утворився один із найміцніших осередків Народного Руху України. Тисячі відомих і невідомих патріотів з Літинщини зі зброєю в руках боролися за самостійну українську державу. Якби усі українці були такими патріотами, як вони, то ми мали б власну державу ще на початку 20 століття. Тоді не було б трагедій, які пережив наш народ: репресій, Голодоморів, депортацій. Із-за байдужості багатьох, страждають усі. Тому ми не маємо права бути байдужими. Як казав лідер Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл: “Україна починається з тебе”. Україна починається із кожного з нас, - зазначив у своєму виступі голова обласної Ради Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради також вручив видатним побратимам-рухівцям почесні грамоти за особистий внесок в боротьбі за українську державу. На зустрічі звучали повстанські та українські народні пісні, а для тих, хто цікавиться рідною історією, було запропоновано виставку книг про національно-визвольний рух на Поділлі.

Крім того, в рамках поїздки до Літина голова обласної Ради Сергій Свитко ознайомився із роботою Подільського народного університету Культури, зокрема, із станом будівлі і колекцією майстерні народно-прикладного мистецтва колективу. Заклад, який існує близько двадцяти років, сьогодні потребує фінансової підтримки для свого подальшого існування та збереження цінних експонатів традиційної української культури, які були зібрані небайдужими мешканцями району. Сергій Свитко звернувся до керівництва Подільського народного університету Культури, щоб вони у свою чергу скерували на його ім’я звернення із переліком пропозицій та прохань для подальшого вирішення проблемних питань.  

Повернутись Створено: 23 березня 2015 року, 17:52 Переглядів: 902

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація