21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

На Літинщині громада відзначила День пам’яті захисників Української Народної Республіки Роздрукувати

21 березня у Літині відбулося вшанування місцевою громадськістю захисників Української Народної Республіки, які боронили край від московсько-більшовицьких окупантів і боролись за незалежність української держави у 20 столітті. Участь у заходах взяв голова обласної Ради Сергій Свитко.

День пам’яті захисників УНР відзначили у районному Будинку культури, де зібралися місцева інтелігенція, краєзнавці, молодь, громадські і політичні діячі. Обговорювали історію національно-визвольних змагань української нації у 1917-1920-х роках 20 століття. Участь у обговоренні взяли дослідник історії повстанського руху 20-х років в Україні, президент історичного клубу “Холодний Яр” Роман Коваль, місцевий краєзнавець, поет, письменник Павло Ткачук, ветеран Другої світової війни, засновник Народного Руху України на Літинщині Іван Бурлака та інші.

Відомо, що у Літинському районі у першій половині 19 століття діяв народний герой Устим Кармалюк, у 20-х роках 20 століття існував могутній повстанський рух за незалежність України, який очолювали отамани Яків Шепель та Яків Гальчевський “Орел”, в 40-х роках в краю діяло підпілля ОУН і загони групи УПА-“Південь” на чолі із полковником Омеляном Грабцем “Батьком”, які воювали із німецькими і московськими загарбниками.

- Переконаний, що у Вінницькій області немає іншого такого району, ніж Літинський, що має особливу патріотичну ауру і героїчну історію. Саме тут витає козацький дух, зокрема, Устима Кармалюка. Літинщина була землею, де діяв активний повстанський рух за незалежність України на початку 20-х років минулого століття. Яскраві постаті – Яків Гальчевський, Яків Шепель, генерал Яків Гандзюк родом із цього краю. На Літинщині діяли загони ОУН і УПА. Тут одним із перших в області наприкінці 80-х років минулого століття утворився один із найміцніших осередків Народного Руху України. Тисячі відомих і невідомих патріотів з Літинщини зі зброєю в руках боролися за самостійну українську державу. Якби усі українці були такими патріотами, як вони, то ми мали б власну державу ще на початку 20 століття. Тоді не було б трагедій, які пережив наш народ: репресій, Голодоморів, депортацій. Із-за байдужості багатьох, страждають усі. Тому ми не маємо права бути байдужими. Як казав лідер Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл: “Україна починається з тебе”. Україна починається із кожного з нас, - зазначив у своєму виступі голова обласної Ради Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради також вручив видатним побратимам-рухівцям почесні грамоти за особистий внесок в боротьбі за українську державу. На зустрічі звучали повстанські та українські народні пісні, а для тих, хто цікавиться рідною історією, було запропоновано виставку книг про національно-визвольний рух на Поділлі.

Крім того, в рамках поїздки до Літина голова обласної Ради Сергій Свитко ознайомився із роботою Подільського народного університету Культури, зокрема, із станом будівлі і колекцією майстерні народно-прикладного мистецтва колективу. Заклад, який існує близько двадцяти років, сьогодні потребує фінансової підтримки для свого подальшого існування та збереження цінних експонатів традиційної української культури, які були зібрані небайдужими мешканцями району. Сергій Свитко звернувся до керівництва Подільського народного університету Культури, щоб вони у свою чергу скерували на його ім’я звернення із переліком пропозицій та прохань для подальшого вирішення проблемних питань.  

Повернутись Створено: 23 березня 2015 року, 17:52 Переглядів: 859

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація