26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На міжрегіональній веб-конференції обговорили перспективи реформи місцевого самоврядування Роздрукувати

25 квітня голова обласної Ради Сергій Свитко взяв участь у міжрегіональній веб-конференції на тему: “Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: європейські засади і реалії”. Конференція пройшла в он-лайн режимі, за участі голів обласних Рад Миколаївської, Чернігівської, Чернівецької областей, представників органів місцевого самоврядування, громадських діячів та експертів.

Захід відбувся на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Вінницької області. Представила учасників конференції від Вінниччини Тетяна Пашиніна - директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук. Участь в обговоренні взяли: депутат обласної Ради, голова Міжнародного товариства “Україна-Польща-Німеччина”, кандидат наук з державного управління Сергій Татусяк, міський голова м. Гнівань Володимир Кулешов, виконавчий директор Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Валерій Рубан.

В межах теми конференції було обговорено такі питання: засади реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні; проблеми та перспективи нормативного забезпечення права територіальної громади на безпосереднє здійснення місцевого самоврядування; питання взаємодії органів місцевого самоврядування з органами державної влади та з громадянським суспільством; першочергові заходи з реформування місцевого самоврядування.

Голова обласної Ради Сергій Свитко у своєму виступі розповів про історичний досвід української нації в питанні народовладдя, формування демократичних інститутів влади, традиції самоврядування від часів Козаччини, Запорізької Січі та Конституції Пилипа Орлика до сьогодення. Перерваність традиції державотворення на теренах України очільник обласної Ради пов’язав, насамперед, із окупацією українських земель та їх подальшою колонізацією сусідніми державами. Сергій Свитко окремо наголосив на досягненнях Вінниччини в процесі розробки реформи місцевого самоврядування, зокрема на ухваленні Вінницькою обласною Радою 6 скликання, першою в Україні, Концепції реформування місцевого самоврядування.

Реформа місцевого самоврядування на думку Сергія Свитка, має здійснюватися у кілька етапів. Перший етап - проведення широкого обговорення за участю фахівців та громадськості, внесення відповідних змін до Конституції України, ухвалення низки необхідних законів щодо реформи місцевого самоврядування. Другий етап – децентралізація бюджетної системи. Левова частка коштів повинна залишатися на місцях за принципом формування бюджету “знизу-вгору”. Надання права територіальним громадам управляти комунальною власністю. Реформування органів місцевої влади: створення виконавчих комітетів обласних та районних рад, обласні адміністрації мають виконувати наглядові функції. Третій етап – запровадження законодавчих змін щодо реальної підзвітності депутатів своїм виборцям та дієвого механізму відкликання депутатів.

- Загальновідомо, що Україна – європейська держава не тільки географічно, а українці за своєю ментальністю – європейська нація. Без сильного, самодостатнього місцевого самоврядування Україна не відбудеться як європейська, демократична і правова держава. Реформування місцевого самоврядування вимагає не тільки громада, а й час. Перш за все, ми, депутати обласної Ради, категорично виступаємо проти федерального устрою України. Федералізм – перший крок до розчленування країни, втрати суверенітету та територіальної цілісності. Україна повинна залишатися унітарною державою. Крім того, вважаю проведення реорганізації органів влади необхідно здійснювати після стабілізації міждержавних відносин з Росією та внутрішньополітичної ситуації, - підкреслив Сергій Свитко. 

Повернутись Створено: 28 квітня 2014 року, 12:25 Переглядів: 812

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація