Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

На позачерговій сесії депутати розглянули 26 питань Роздрукувати

15 липня відбулася позачергова 9 сесія обласної Ради 7 скликання. В сесійній залі зареєструвалося 70 депутатів із 84. Перед початком засідання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих учасників АТО, після чого  голова обласної Ради Анатолій Олійник оголосив сесію відкритою та зазначив, що на розгляд депутатів запропоновано 27 питань. Однак питання з приводу недопущення зупинення Ладижинської ТЕС зняли з порядку денного, адже Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оперативно відреагувало на проблему, робота блоків була відновлена і ситуація стабілізувалась.

В роботі засідання взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, перший заступник Андрій Гижко та заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, голови райдержадміністрацій, міські голови та голови міст обласного значення, представники громадських організацій і засоби масової інформації.

В ході роботи сесії депутатами розглянуто низку питань, які стосувалися передачі цілісних майнових комплексів та об’єктів із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області до спільної власності територіальних громад відповідних районів області.

Також під час роботи депутати розглянули і низку депутатських звернень, які адресувалися до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Кабінету Міністрів України. Зміст звернень був різноманітним, зокрема, депутати зверталися з пропозиціями стосовно припинення політичних репресій відносно політв’язнів, компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян, а також звернення про заходи щодо врегулювання цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, роздержавлення сільськогосподарських  угідь і оптимізації сільськогосподарських земель, а  також інші.

Першим питанням, яке розглянули депутати під час сесії, було внесення змін до рішення 3 сесії обласної Ради 7 скликання від 16 грудня 2015 року № 22 «Про обласний бюджет на 2016 року». Депутати погодили збільшення видатків з бюджету на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист. До переліку додаткового фінансування зі спеціального фонду обласного бюджету увійшли об’єкти, які найбільше, за оцінками обласної адміністрації, потребують матеріальної підтримки.  Зокрема, мова йшла про виділення додаткових коштів для освіти – 1 млн 267 тис. грн., для спортивної галузі області  –  3 млн 120 тис. грн., регіонального розвитку та міжнародного співробітництва (конкурс проектів розвитку територіальних громад) – 7 млн. 370 тис. грн., охорони здоров’я – 11 млн 874 тис. грн., для соціальної політики додатково буде надано 6 млн 154 тис. грн., для  культури – 1 млн 104 тис. грн., на комплексну оборонно-правоохоронну програму – 5 млн 163 тис. грн., ветеринарію – 1 млн 950 тис. грн., та для здійснення енергозберігаючих заходів – 3 млн грн.   З обласного бюджету додатково профінансують виплати на допомогу воїнам АТО та родинам загиблих. Відповідно, сім’ї загиблих отримають по 30 тисяч гривень від Вінницької обласної адміністрації, поранені – по 10 тисяч гривень.

Всі ці кошти будуть направлятися за рахунок перевиконаного обласного бюджету на суму майже 40 млн. грн. Зазначене питання викликало серед депутатів дискусії, але після жвавого обговорення рішення було прийнято позитивне.

Активну дискусію викликало і питання про нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною». До списку нагороджених увійшли: Бабошин Володимир Олексійович – голова комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву»; Босак Олексій Михайлович – генеральний директор ТЗоВ «Юзефо-Миколаївська агропромислова компанія» с. Михайлин Козятинського району Вінницької області; Вацак Геннадій Анатолійович – засновник кондитерського Дому «Вацак» м. Могилів-Подільський Вінницької області, депутат обласної Ради 7 скликання; Войтенко Іван Петрович – голова ради ветеранів Тиврівського району Вінницької області; Звєрков Євгеній Миколайович – генеральний директор ТОВ «Хмільницьке», депутат обласної Ради 7 скликання; Кобець Василь Дмитрович – голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини, член Національної спілки письменників України; Легуш Віталій Сергійович – учасник АТО, с. Флорине Бершадського району Вінницької області; Огірчук Людмила Василівна – голова фермерського господарства «Олімп» с. Степанки Мурованокуриловецького району Вінницької області, член Координаційної ради Благодійного Фонду «В єдності – сила»; Пелих Валентин Олександрович – директор ПП «ПЕЛИХ» м. Тульчин Вінницької області, керівник «Центру допомоги та реабілітації учасників АТО та їх сімей»; Федоришен Олександр Юрійович – голова громадської організації «Вінницьке історичне товариство», радник Вінницького міського голови на громадських засадах; Ястремський Михайло Микитович – в.о. голови правління Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України».       

Депутат Євген Власюк («Самопоміч») запропонував, аби в даній номінації були нагороджені вінничани, які дійсно цього заслуговують, зокрема, учасники бойових дій в АТО. Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська зазначила, що в цьому списку всі люди достойні  номінації, адже, серед них є багато тих, які активно беруть участь в наданні волонтерської допомоги учасникам АТО та багато зробили для Вінниччини.

Ініціативу депутата Євгена Власюка підтримав і депутат Сергій Кривешко. Від нього надійшла пропозиція  роз’єднати запропонований  список і голосувати за кожну кандидатуру окремо. Депутати не підтримали цієї ініціативи та проголосували за запропонований проект рішення в цілому.

Особливо жваву розмову серед депутатів викликало питання ліквідації комунального закладу «Вінницький обласний протитуберкульозний диспансер №2». Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович зазначила, що з метою оптимізації мережі медичних закладів області, раціонального використання бюджетних коштів, а також згідно з клопотанням Департаменту охорони здоров’я ОДА, управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, а також враховуючи висновки постійної комісії обласної Ради з питань регулювання комунальної власності та приватизації,  обласною Радою було вирішено припинити шляхом ліквідації юридичну особу – комунальний заклад «Вінницький обласний протитуберкульозний диспансер №2».

Людмила Олексіївна зауважила, що в результаті ліквідації комплекс будівель даного комунального закладу на безоплатній основі буде передано до комунальної власності територіальної громади м. Вінниця, а інше майно та матеріальні цінності будуть закріплені, на праві оперативного управління, за Вінницьким обласним спеціалізованим територіальним медичним об’єднанням «Фтизіатрія».

- Хворі як отримували медичну консультацію та допомогу в даному закладі, так і будуть її отримувати. Пацієнти не постраждають, – зауважила Людмила Олексіївна. -  Усі працівники медичного закладу, які ще не досягли пенсійного віку, будуть прaцевлaштовані у медичних установах міста.

Щодо цього питання виступили депутати обласної Ради Андрій Мельник, Володимир Барцьось, Сергій Стаднік та Ярослав Хребтій. Після активних дискусій та обговорень, 43 депутати підтримали рішення стосовно ліквідації обласного протитуберкульозного тубдиспансеру №2.

Дискусію викликало і питання про надання дозволу Печерській обласній лікарні відновного  лікування передати в безоплатне користування, строком на 20 років, будівлю контори - «Будинок органіста», який є складовою частиною комплексу пам’ятки архітектури і містобудування «Костьол – мавзолей Потоцьких», що у с. Печера Тульчинського району, релігійній громаді  парафії святого Андрія Боболі Кам’янець-Подільської дієцезії Римсько-Католицької церкви в с. Печера Тульчинського району Вінницької області. Депутати проголосували за це рішення.

Після завершення сесії голова обласної Ради Анатолій Олійник сказав, що ситуація з  лікарнею є яскравим прикладом прояву демократії.

- На минулій 7-й сесії, яка відбулася 30 червня, депутати вислухали аргументи і вони здавалися вагомими, тому тоді було прийнято рішення про передачу «Будинку органіста», - сказав Анатолій Дмитрович. -  Однак в процесі  підготовки рішення  не було  узгодженої позиції, тому  ми запросили владику римо-католицької громади,  заслухали голову постійної комісії обласної Ради та голову райдержадміністрації, виїхали на місце і там поспілкувались з усіма сторонами. І як результат – сьогодні скасовано рішення у частині передачі  в безоплатне користування, а натомість – вирішено надати  в безоплатне користування терміном на 20 років. Прийняте сьогодні рішення - це результат компромісу.

З документами сесії та поіменним голосуванням можна ознайомитись на сайті обласної Ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 15 липня 2016 року, 18:20 Переглядів: 1173

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація