21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

На позачерговій сесії обласної Ради депутати обговорили питання щодо народного пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні Роздрукувати

Згідно з розпорядженням голови обласної Ради Анатолія Олійника від 1 грудня 2017 року № 258 та за поданням більш як однієї третини депутатів облради 12 грудня відбулось пленарне засідання позачергової 26 сесії. Для участі в засіданні зареєструвались 46 депутатів.

На порядок денний сесії було винесено проект рішення «Про звернення депутатів Вінницької обласної ради 7 скликання до депутатів Вінницької міської ради та міського голови стосовно народного пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні».

Перед присутніми із зазначеного питання виступив один з ініціаторів збору підписів депутатів, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Національна пам’ять» Володимир Барцьось.

– Прийняття такого проекту рішення – це не лише моя ініціатива, це ініціатива громадськості, активістів, майданівців, депутатів, які неодноразово звертались до Вінницької міської ради щодо пам’ятника Тарасу Шевченку, – зазначив Володимир Володимирович. – Питання є надзвичайно резонансне. У Вінниці може скластись ситуація, коли вперше в світі може бути демонтоване погруддя Кобзаря. Після Революції Гідності, після численних жертв неприпустимо ставити питання – або Герої Небесної Сотні або Тарас Шевченко. Чи взагалі можна так ставити питання? Однозначно, що потребує вшанування і пам’ять Героїв Небесної Сотні й Тараса Шевченка. Рішення Вінницької міської ради, до якого ми апелюємо, вважаємо – неправильне. Ми рекомендуємо колегам з міської ради повернутись до розгляду цього питання, бути мудрими і відповідальними та прийняти таке рішення, яке б не провокувало конфлікту серед громадськості нашої області.

Під час обговорення депутат обласної Ради Жанна Дмитренко, автор книги «Іменем Майдану» зачитала свій вірш «Не сваріте Шевченка з Майданом». Також участь у обговоренні взяли Тетяна Редько, Юрій Яремчук, Людмила Куликівська, Сергій Ткачук, Геннадій Мазур, Олег Легеза,  Микола Віннічук, Олександр Крученюк, Вадим Соляник, Тарас Кобець, Євген Власюк, Вадим Соляник, Олександр Крученюк.

Також перед присутніми виступили голова благодійного фонду «Подільська громада» Леся Найчук, адвокат Валерій Палій, громадські активісти Валерій Козяк, Денис Котов, Валерій Щербань, голова благодійного фонду «Пам’яті Небесної Сотні» Андрій Павленко.

На завершення обговорення проекту рішення перед депутатами обласної Ради та громадськими активістами виступила народний депутат України Альона Шкрум. За її пропозицією присутні на пленарному засідання позачергової 26 сесії хвилиною мовчання вшанували пам’ять борців за незалежність та соборність України.

Після закінчення дебатів із зазначеного питання порядку денного та повторної перереєстрації депутати обласної Ради не проголосували за проект рішення «Про звернення депутатів Вінницької обласної ради 7 скликання до депутатів Вінницької міської ради та міського голови стосовно народного пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні».

– 37 депутатів звернулися до мене, як до голови обласної Ради, з проханням скликати позачергову сесію щодо звернення депутатів обласної Ради до депутатів  Вінницької міської ради та міського голови стосовно народного пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні, – прокоментував події на сесії голова обласної Ради Анатолій  Олійник. –  Сьогодні всі ми були свідками дискусії з цього питання. І це правильно, адже якщо ми хочемо жити в правовій державі, ми маємо бути, активними, однак це треба робити вчасно, до прийняття рішень. Зауважу, що на нинішній час Вінницькою міською радою вже прийнято рішення щодо пам’ятника, і його треба виконувати. Однак ще до того я, як голова обласної Ради, долучався до процесу обговорення. На прийом до мене  приходили громадські активісти, які зверталися з проханням висловити свою точку зору. Ці  звернення я направляв і депутатам обласної Ради, і міському голові, і депутатам Вінницької міської Ради. І згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування» саме депутати Вінницької міської ради мають  повноваження приймати рішення, які стосуються міста.

Під час голосування я утримався, тому що це питання не є нашим повноваженням. Воно має перерости в іншу площину переговорів та обговорення спільно з депутатами міської ради.

Повернутись Створено: 12 грудня 2017 року, 14:36 Переглядів: 1081

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація