23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На позачерговій сесії обласної Ради депутати розглядатимуть звернення щодо припинення дії постанови Кабінету Міністрів України про формування госпітальних округів Роздрукувати

Сьогодні, 31 січня, відбулося чергове засідання робочої групи стосовно скасування формування госпітальних округів Вінницької області. Засідання відбулося під головуванням першого заступника голови обласної Ради Людмили Щербаківської та першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка.

Присутні також були директор Депаратменту охорони здоровя облдержадміністрації Людмила Грабович та депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, заступник голови робочої групи Ярослав Хребтій.

Людмила Щербаківська зачитала проект звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради про призупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів».

Заслухавши його, Андрій Гижко вніс пропозицію, не зупиняти повністю дію зазначеної постанови, а лише її окремі пункти.

– В постанові від 30 листопада 2016 року №932 в пункті 5 зазначено, що  постанова Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року  №1113 “Про затвердження Порядку створення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві”, втрачає чинність, - зауважив Андрій Петрович. – Тому, повне припинення дії постанови №932 від 30 листопада 2016 року «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» може викликати юридичну колізію. Адже, коли одна постанова буде призупинена, втупить в дію постанова видана в 2012 році, і ми не досягнемо потрібних результатів.

Із внесеними змінами та доповненнями членами робочої групи прийнято звернення, яке буде розглянуто депутатами на позачерговій сесії, засідання якої попередньо заплановано на 3 лютого 2017 року.

ПРОЕКТ ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалася з формуванням проекту госпітальних округів в області

Ми, депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання, вкрай стурбовані ситуацією щодо формування проекту госпітальних округів в області та фінансування медичних закладів у разі створення центрів госпітальних округів. Вважаємо неприпустимим розпочинати таку важливу для держави реформу, наслідки якої відчують на собі всі українці, без відповідної роз’яснювальної роботи та інформації, а також без чіткого розуміння подальшої долі лікарень. Кожен громадянин має право знати, яке медичне обслуговування його очікує та на якому рівні буде надаватися медична допомога після реформи на різних за своїм статусом територіях.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання, звертаємося до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з наступними пропозиціями:

1. Призупинити дію пунктів 3, 4  постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» до відпрацювання Міністерством охорони здоров’я України повного пакету необхідних нормативно-правових актів по формуванню госпітальних округів та узгодження їх з громадськістю, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади. 

2. Ухвалити закон України про реформування галузі охорони здоров’я, в якому чітко визначити етапи та цілі зазначеного процесу, а також джерела фінансування, виходячи з потреб населення в медичній допомозі. Не допустити зменшення обсягів фінансування з державного бюджету медичної допомоги населенню (медичної субвенції).

3. Напрацювати відповідну нормативно-правову базу щодо впровадження реформи в галузі охорони здоров’я з реальними термінами її поетапної реалізації.

4. Затвердити новий Закон України «Про охорону здоров’я в Україні», Закон України «Про медичне страхування в Україні»,  де передбачити різні форми надання медичних послуг населенню, визначити їх рівень та об’єм  надання за державні кошти (сектор гарантованого державного забезпечення, страхування; страхові кампанії з надання медичних послуг і контролю за якістю надання медичних послуг).

5. Впровадженню реформи в галузі охорони здоров’я України має передувати широкомасштабна інформаційна кампанія та громадські обговорення із залученням медичної спільноти, представників громадськості,  засобів масової інформації. 

 

Повернутись Створено: 31 січня 2017 року, 17:34 Переглядів: 1237

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація