9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На позачерговій сесії створили робочу групу Роздрукувати

18 квітня у сесійній залі обласної Ради відбулось засідання 18-ї позачергової сесії, яку було скликано враховуючи звернення 35-ти депутатів. За результатами реєстрації на позачергову сесію прибули 52 депутати з 84 загального складу Ради. До секретаріату обрали Володимира Василишина від Аграрної партії, Віталія Августа від Блоку Петра Порошенка "Солідарність" та Сергія Лановика від ВО "Батьківщина".

На засідання були запрошені заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович, представники Громадської ради при обласній Раді, політичних партій і громадських об’єднань, засобів масової інформації.

Під час президії обласної Ради, яка відбулося 13 квітня, для розгляду на пленарному засіданні запропоновано два питання: «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України Порошенка П.О., Кабінету міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Генеральної прокуратури України, Національного агентства з питань запобігання корупції щодо скасування рішення НКРЕКП від 28 березня 2017 року, яким введено щомісячну абонплату за підключення до систем газопостачання» та «Різне».

Вислухавши пропозиції депутатів, до порядку денного також були внесені такі проекти рішень: від голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення Ярослава Хребтія - «Про надання згоди на поділ земельної ділянки, яка належить на праві постійного користування Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова» та від голови постійної комісії з питань будівництва, розвитку населених пунктів, транспорту та зв’язку Андрія Мельника - «Про внесення змін та доповнень до рішення 14 сесії обласної Ради 6 скликання від 19 лютого 2013 року № 485 «Про Комплексну програму будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування Вінницької області на 2013-2018 роки». Четвертим питанням залишили «Різне».

За перше питання «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради…» голосували двічі, але воно так і не набрало необхідних голосів для прийняття рішення. Після виступу депутатів Євгенія Звєркова, Тетяни Антонець, Володимира Рубанського, Володимира Барцьося, Владислава Роя, Вадима Соляника та Тетяни Редько головуючий Анатолій Олійник оголосив перерву. Під час неї у кабінеті голови обласної Ради Анатолія Олійника була досягнута домовленість між керівниками фракцій  про внесення деяких доповнень у текст звернення, а саме: замість слів «негайно скасувати» написати «підтримуємо призупинення», вилучити слово «грабіжницькі тарифи» та внести вимогу до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів розглянути питання про  заміну представників у складі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також додати пропозицію - «оприлюднити методику  розрахунків транспортування та розглянути можливість зниження ціни на газ для споживачів». Після оприлюднення зазначених змін у текст звернення 50 депутатів з 52-ох підтримали його.

Крім того, для врегулювання зазначеної ситуації депутати проголосували за пропозицію голови обласної Ради Анатолія Олійника та депутатів  Тетяни Редько і Юрія Яремчука щодо створення робочої групи з зазначеного питання  та пропозицію депутата Сергія Кривешка про передачу газових мереж у державну власність і власність територіальних громад в зв’язку з тим, що мережі будувались за рахунок коштів людей і державних та місцевих бюджетів.

- Створена робоча група розгляне не тільки питання абонплати за газ, але й використання газових мереж, - заначив Анатолій Олійник. – Група з залученням експертів та фахівців повернеться до прийнятих рішень і напрацює пропозиції, аби запропонувати варіант експлуатації газових мереж.

В «Різному» до виступу записалися голова ГО «Софія» Валерій Денисов, який зачитав своє звернення щодо корупції. Також обговорення у залі викликали дискусійні виступи щодо конфліктного земельного питання з одного боку представників громади села Агрономічне Вінницького району Вікторії Мазур,  Миколи Яворського і  студентів Аграрного університету Олександра Мельника та Павла Довганя, який є головою Студентського парламенту та члена Наглядової ради Аграрного університету Івана Бондарчука. Вислухавши їхні точки зору про конфліктну ситуацію з землею в селі Агрономічному, головуючий Анатолій Олійник зазначив:

- Ми дали можливість виступити обом сторонам конфлікту, зазначене звернення я направлю в постійні комісії для розгляду, які внесуть свої пропозиції, - зазначив Анатолій Дмитрович.

Повернутись Створено: 18 квітня 2017 року, 15:18 Переглядів: 780

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація