23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На прийомі громадян голова обласної Ради Анатолій Олійник порадив створювати молочні кооперативи Роздрукувати

Голова обласної Ради Анатолій Олійник провів спільний виїзний прийом громадян Теплицького району разом з депутатами облради:  заступником голови обласної Ради  з діяльності виконавчого апарату Ігорем Хмілем, заступником голови комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Євгеном Власюком та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення Ярославом Хребтієм. На зустріч записалось 9 громадян, депутати прийняли 19 мешканців Теплика та району. 15 людей прийшли просити матеріальну допомогу на лікування онкохвороб, на купівлю ліків для важкохворих, переважно молодих людей.

Під час прийому майже всі тепличчани отримали допомогу, а хто потребував значних коштів, писали заяви на ім’я депутатів для виділення коштів з депутатського фонду. 

- Така кількість прохань матеріального характеру пов’язана зі збіднілістю населення та відсутністю страхової медицини, - говорить Анатолій Олійник. – Чотири  роки наша область була пілотною в програмі реформи медицини, але це не допомогло.

Майя Головатюк з Теплика просила порушити питання створення комунальної аптеки, де б можна було б придбати ліки за цінами нижчими від комерційних. 

- На рівні району можна створити комунальний заклад, дати йому оборотні кошти, - зазначив Анатолій Дмитрович. -  Але щоб цей заклад вижив на фармацевтичному ринку, роблячи знижки або мінімальні націнки, його потрібно буде дотувати. Тому тільки комплекс заходів, в тому числі і державні програми, може вирішити питання зниження цін на ліки.

Ніна Гончар з села Велика Мочулка питала як правильно отримати карту поляка. Віктор Божнюк з Теплика просив допомогти з земельним конфліктом з сусідом.

Серйозну проблему порушила  на зустрічі  жителька  села Стражгород Олена Острійчук  - змова заготівельників молока, через що людям у селі пропонують продавати молоко по 3 грн за літр, в той час коли середня ціна по району 3.60 грн. 

- З 1 січня 2018 року ще будемо мати проблему, тому що в рамках асоційованого членства в ЄС не зможемо приймати взагалі від населення молоко, - зазначив Анатолій Олійник. - А ми за 25 років не зробили нічого в напрямку підтримки сільськогосподарського виробника. У Зімбабве є молочні кооперативи, а в Україні не приживаються.  Чому? Тому що молочний ринок тримають монополісти, а ціни на молоко не підпадають під регуляторну політику держави. Тому тільки об’єднавшись і створивши свій кооператив можна не залежати від настрою заготівельників, які постійно зменшують закупівельну ціну. Досвід, застосований у Томашпільському районі ще у 2005 році показав, що це реальна справа. Тоді ми самотужки створили молочний кооператив і організували весь процес, крім переробки. Своїх коштів на будівництво заводу не було, а монополіст-переробник диктував свої, невигідні для селян, умови. Ще тоді ми розробили  проект побудови невеликого переробного заводу, щоб замкнути цикл і не залежати від монополіста-переробника. Він реалізується сьогодні як міжнародний проект Єврокомісії. На нього виділено майже півмільйона євро. Однак є проблеми дофінансування через курсовий стрибок. Тобто, якби цей, перший на Вінниччині томашпільський кооператив мав можливість переробити  зібране молоко і збути свою продукцію через торгівельну мережу, у бюджетні установи, це був би класичний модуль, який би працював на самоокупності. Я переконаний, що кооперація дасть можливість створити умови для самозайнятості населення  і допомогти  селу фінансово.

 

Повернутись Створено: 20 травня 2016 року, 14:23 Переглядів: 1183

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація