Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На реалізацію Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінниччини цього року витрачено понад 117 тисяч гривень Роздрукувати

Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації прозвітував про виконання Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року за І півріччі 2019 року. Нагадаємо, на Вінниччині Стратегія затверджена рішенням 27 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року.

На виконання Плану дій Стратегії МСП 2019 року в обласному бюджеті виділено кошти у сумі 1,89 млн грн , із яких: 1,4 млн грн – на фінансову підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва, зокрема, підприємців-початківців (стартапи), 490 тис. грн – на проведення інших заходів Плану дій Стратегії. В І півріччі 2019 року в області було проведено заходи, спрямовані на підтримку та розвиток підприємництва, на які було використано кошти обласного бюджету в сумі 117,28 тис. грн, а саме:

–       організовано та проведено «ярмарок кредитів» галузевого спрямування (30 тис. грн);

–       організовано та проведено семінар «Маркетингові точки і канали. Як залучити клієнтів та просунути свою компанію» (19 тис. грн);

– організовано та проведено конкурс бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) (68,28 тис. грн).

У лютому 2019 року було визначено «Вінницьку обласну громадську організацію «Спілку підприємців «СТІНА» та оголошено конкурс бізнес-планів. З 11 березня по 19 квітня 2019 року проводився перший етап конкурсу – популяризація конкурсу та онлайн реєстрація заявок учасників.

Після оголошення про проведення Конкурсу стартапів для підприємців-початківців до участі зареєструвались 195 учасників.

З 22 квітня по 17 травня 2019 року проводився другий етап конкурсу – для учасників конкурсу проводилися семінари-консультації із підготовки, написання та оформлення бізнес-планів та прийом на участь у конкурсі. В рамках проведення другого етапу конкурсу 6 травня 2019 року для юридичних та фізичних осіб-підприємців та 8 травня 2019 року для громадян проведено інформаційно-консультативні семінари на тему: «Бінес-планування. Етапи, кроки, результат». Метою семінарів було надання учасникам знань, навичок та умінь, необхідних для якісної підготовки бізнес-плану для участі у конкурсі, а також підготовка ефективної презентації-захисту власного проєкту на засіданні конкурсної комісії.

За підсумками другого етапу 135 учасників конкурсу подали повні пакети документів, які відповідали усім умовам конкурсу, що визначені Положенням для участі у конкурсі. Всі учасники конкурсу були запрошені на засідання конкурсної комісії для презентації своїх бізнес-планів згідно із графіком.

29 травня та 31 травня проведено засідання конкурсної комісії. Кожен проєкт після розгляду було оцінено за бальною системою кожним членом комісії.

За результатами засідання конкурсна комісія визначила 34 переможці, які отримали фінансову підтримку на реалізацію своїх бізнес-планів у розмірі від 20 до 70 тисяч гривень у різних сферах діяльності, серед яких: створення студії дизайнерського одягу, широкопрофільної майстерні на селі, мініцеху з переробки свинини власного виробництва на ковбасні вироби, міні-ферми «Перепілочка», виробництво екологічночистого меду та супутніх продуктів бджільництва, виготовлення натуральних харчових паст із насіння та горіхів для здорового харчування, виготовлення виробів з натуральної деревини у поєднанні з різьбленням, відкриття станції технічного обслуговування, створення майстерні ковалів, тощо.

Реалізація проектів, яким надано підтримку в рамках цього конкурсу, забезпечує створення в області понад 50 нових робочих місць. Загальна вартість бізнес-планів становить майже 5,9 млн грн, зокрема, 1,4 млн грн (23%) за рахунок коштів обласного бюджету.

Також, в рамках виконання пункту про ціль забезпечити організацію та проведення цільових навчальних семінарів та тренінгів Плану Стратегії, у травні 2019 року проведено засідання комісії з конкурсного відбору виконавців заходів Плану дій реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року та визначено переможців на проведення семи інформаційно-консультативних, тематичних семінарів з актуальних питань ведення бізнесу.

Спілкою підприємців «СТІНА» за підтримки Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА 29 травня цього року проведено інформаційний семінар для представників підприємницької діяльності у сфері громадського харчування на тему: «Впровадження системи НАССР, як складової частини побудови системи безпеки та якості харчових продуктів». Участь у семінарі взяли близько 50 учасників. В ході семінару учасників було ознайомлено із нововведення в чинному законодавстві щодо продовольчої безпеки в умовах гармонізації українського харчового законодавства з вимогами Європейського Союзу. Також висвітлено інформацію про визнані стандарти харчової безпеки та доцільність їхнього застосування.

Матеріал підготовлено за інформацією про стан виконання Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року за І півріччі 2019 року. Ми продовжимо аналізувати Стратегію у наступних публікаціях.

Повернутись Створено: 13 серпня 2019 року, 12:58 Переглядів: 365

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація