Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На сесії підтримали звернення до Прем’єр-міністра України Роздрукувати

Під час 27 чергової сесії обласної Ради депутати розглянули проект рішення «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Прем’єр-міністра  України Володимира Гройсмана щодо врегулювання питання заборгованості за поставлене медичне обладнання до закладів охорони здоров’я Вінницької області у 2012 році за кошти субвенцій з державного бюджету». Проект цього рішення підтримали 58 депутата.

Зокрема, в тексті звернення йдеться: «Відповідно до Закону України від 7 липня 2011 року №3612-VI ,,Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві” у зазначених регіонах протягом 2011-2013 років відбувався експеримент із реформування системи охорони здоров’я.

В рамках реалізації експерименту пілотні регіони отримували фінансову підтримку із державного бюджету на проведення технічного переоснащення мережі закладів охорони здоров’я. В тому числі, у 2012 році із державного бюджету було надано ,,Субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку реформування системи охорони здоров’я (придбання медичного автотранспорту, медичної техніки, інвентаря та медичного обладнання для центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві” та ,,Субвенцію з державного бюджету на придбання медичного обладнання (мамографічного, рентгенологічного та апаратури ультразвукової діагностики) вітчизняного виробництва”.

В тому числі, зазначені субвенції надійшли до обласного бюджету Вінницької області. Розпорядником коштів нижчого рівня та відповідальним за закупівлю медичного обладнання було визначено Комунальний заклад ,,База спеціального медичного постачання”.

У грудні 2012 року, відповідно до встановлених бюджетних призначень, КЗ ,,База спеціального медичного постачання” підписали договори на придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров’я області, згідно з якими взято юридичних і фінансових зобов’язань на загальну суму 56,57 млн.грн. Із них – Головним управлінням Державної казначейської служби України у Вінницькі області проведено платежів лише на 13,06 млн.грн. Як наслідок, станом на 01.01.2013 року у КЗ ,,База спеціального медичного постачання” виникла кредиторська заборгованість перед постачальниками медичного обладнання на загальну суму 43,51 млн.грн.

У зв’язку із закінченням бюджетного року, кошти субвенцій наданих обласному бюджету, було повернуто до державного бюджету. Повторно, у державному бюджеті на 2013 рік бюджетні призначення за вказаними субвенціями не встановлювалось.

Через відсутність оплати в повному обсязі за одержане обладнання постачальники звернулись до Господарського суду Вінницької області із позовом щодо погашення боргу КЗ ,,База спеціального медичного постачання”. Господарським судом Вінницької області було винесено рішення про стягнення  основної суми боргу в загальній сумі 38,14 млн.грн. та штрафних санкцій в загальній сумі 6,51 млн.грн.

Однак, у зв’язку із відсутністю кошторисних призначень у обласному бюджеті на 2013-2014 роки для КЗ ,,База спеціального медичного постачання” на погашення кредиторської заборгованості, з 01.01.2015 року у комунального закладу заблоковано процес проведення платежів, окрім захищених статей видатків. 

Протягом 2015 року та першої половини 2017 року зазначена кредиторська заборгованість частково погашена за рахунок коштів обласного бюджету на загальну суму 9,41 млн.грн. Таким чином, станом на 01.09.2017 року за КЗ ,,База спеціального медичного постачання” рахується прострочена кредиторська заборгованість в загальній сумі 40,59 млн.грн., з яких 34,15 млн.грн. – основна сума боргу та 6,44 млн.грн. – штрафні санкції.

Ситуація, що виникла, призвела до блокування роботи КЗ ,,База спеціального медичного постачання”, адже рішення суду унеможливлюють проведення платежів, окрім захищених статей видатків. При цьому робота вказаного закладу є вкрай важливою для системи охорони здоров’я Вінницької області.

Враховуючи вищесказане, вагоме значення Комунального закладу ,,База спеціального медичного постачання” для системи охорони здоров’я Вінницької області, а також той факт, що кредиторська заборгованість виникла в результаті підписання договорів закупівлі медичного обладнання за кошти державних субвенцій та непроведення платежів органами Державної казначейської служби наприкінці 2012 року, у зверненні прохання доручити Міністерству фінансів України опрацювати це звернення та внести доповнення до проекту Державного бюджету України на 2018 рік в частині передбачення субвенції з державного бюджету обласному бюджету Вінницької області для погашення кредиторської заборгованості за закупівлю медичного обладнання».

Повернутись Створено: 20 грудня 2017 року, 16:50
Оновлено: 20 грудня 2017 року, 17:22
Переглядів: 448

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація