Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

На сесії прийнято Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки Роздрукувати

За інформацією, наданою депутатам директором Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Сергія Волкова, метою програми є збільшення частки тепло- та електрогенерації в паливно-енергетичному балансі області за рахунок використання наявного потенціалу біомаси; стимулювання виробництва енергії з відновлювальних джерел, а саме: малими гідроелектростанціями та об’єктами електрогенерації з енергії сонця; скорочення використання традиційних видів палива шляхом їх заміщення альтернативними, або технічного вдосконалення тепло- та електрогенеруючого обладнання; затвердження порядку залучення фінансування на заходи з енергозбереження на об’єктах бюджетної та комунальної сфери, що фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету; зменшення видатків на оплату за споживання паливно-енергетичних ресурсів у бюджетних та комунальних закладах області; залучення коштів на виконання енергозберігаючих заходів шляхом реалізації механізму енергосервісу; впровадження енергетичних обстежень з метою економічного обгрунтування виконання того чи іншого енергоефективного заходу; стимулювання населення до енергозбереження у житловому фонді; підвищення культури енергоспоживання та використання ресурсів серед жителів області.

Крім того, Програма передбачає розробку основних напрямів політики у сфері енергоефективності, удосконалення системи контролю та моніторингу за споживанням енергоресурсів, визначення пріоритетних до виконання енергозберігаючих заходів за рахунок бюджетних коштів і фінансових ресурсів з інших джерел.

– Програма підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки є цільовою та призначена для практичного використання на обласному та місцевому рівнях, передбачає виконання енергоефективних заходів у бюджетних та комунальних закладах області, організаціях і підприємствах, а також у житловому секторі Вінниччини, – зазначив директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Сергій Волков.

Реалізація програми здійснюватиметься за рахунок сучасних напрацювань у сфері енергозбереження із залученням високоефективного обладнання як вітчизняного так і іноземного виробництва, силами спеціалістів державних, комунальних та приватних установ і організацій, енергоаудиторських та енергосервісних компаній, громадських організацій, експертів галузі.

Як поінформували фахівці, протягом 2010-2016 років у Вінницькій області було переведено на тверде паливо 396 котелень бюджетної та комунальної сфери. Як результат, протягом останніх років спостерігається чітка тенденція до зменшення споживання природного газу бюджетними закладами, а саме, за період 2013-2015 років не спожито 13,7 млн.м.куб., або 44% від загального обсягу споживання природного газу бюджетними закладами та 38,5 млн.м.куб., або 24% від загального обсягу споживання теплопостачальними підприємствами області. Переважна більшість вищевказаних котелень є об’єктами теплогенерації невеликої потужності до 1 МВт. Таким чином, протягом останніх років твердопаливні котли були встановлені на більшості об’єктах, де така робота була технічно можливою та економічно доцільною.

Враховуючи вищезазначене, в процесі реалізації програми, окрім переведення решти малопотужних котелень, пропонується зосередити увагу на котельнях великої потужності, які надають послуги з тепло- та гарячого водопостачання різним категоріям споживачів, в тому числі, бюджетним установам та населенню.

Разом з тим, беручи до уваги наявний потенціал біомаси, в якості палива для таких котелень доцільно використовувати первинні відходи сільського господарства, деревну біомасу, тощо. Фінансування таких проектів пропонується здійснювати за рахунок фінансування з бюджетів усіх рівнів, а також із залученням грантових та інвестиційних коштів.

Найбільш перспективними напрямами у галузі поновлювальної енергетики області є виробництво електричної енергії малими гідроелектростанціями та фотогальванічними установками, когенерація тепла та електроенергії при спалюванні біомаси, а також виробництво біогазу. Враховуючи сільськогосподарську орієнтованість Вінниччини, впровадження біогазових установок, що працюють на продуктах діяльності агропромислового розвитку, може стати альтернативою до використання викопних видів палива, таких як природний газ та кам’яне вугілля.

Повернутись Створено: 24 березня 2017 року, 13:45 Переглядів: 805

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація