Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

На спільному засіданні постійних комісій обласної Ради обговорили три питання Роздрукувати

30 листопада пройшло спільне засідання постійних комісій обласної Ради. Зустріч такого формату відбулась вперше за час діяльності депутатів цього скликання. 27 із 84 депутатів прибули на зібрання. Очолив його голова обласної Ради Анатолій Олійник. Обранці сьогодні попередньо розглянули три основних питання, що виносяться на позачергову 36 сесію. Нагадаємо, пленарне засідання заплановане на 4 грудня 2018 року.

На спільне засідання постійних комісій було винесено три питання:

1. Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на  2019 рік;

2. Про внесення змін до рішення 27 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року №509 «Про обласний бюджет на 2018 рік» (зі змінами);

3. Про обласний бюджет на 2019 рік.

Як пояснив голова обласної Ради, спільне засідання постійних комісій – це спосіб організувати оптимальну роботу депутатів Ради з належним рівнем інформування та допомоги в аналізі документів, які розглядатиме сесія.

– У зв’язку з тим, що із тринадцяти комісій – вісім прийняли рішення про підтримку основних питань порядку денного, – зазначив Анатолій Олійник. – До того ж, на усіх засіданнях постійних комісій були присутні із 84 лише 47 депутатів обласної Ради, тому мною, головою обласної Ради, було прийнято рішення провести сьогодні спільне засідання постійних комісій для того, аби надати депутатам додатковий майданчик для обговорення, заслуховування й обміну питань та пропозицій з поданих проектів рішень. Це здійснюється для того, щоб у ході пленарного засідання сесії забезпечити конструктивну роботу депкорпусу. Окрім цього, Законом України «Про місцеве самоврядування» ст.47 передбачається проведення спільних засідань для розгляду тих питань, які належать до відома кількох постійних комісій.

Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на  2019 рік поінформував директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.

– Стан економіки Вінниччини серед решти областей України за різними показними є одним із лідируючих, – повідомив Володимир Мережко. – Маємо зацікавленість з боку інвесторів, високий індекс реальної заробітної плати та сільськогосподарського виробництва. Важливо, що Вінниччина визнана найбільш сприятливим регіоном для ведення бізнесу. Цього року реалізовано 23 інвестиційних проекти на суму 5,7 млрд грн, що дозволить створити майже 200 нових робочих місць. Однак, першою ціллю Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на  2019 рік є підтримка та зміцнення обороноздатності держави й формування правосвідомості громадян.

Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський ознайомив присутніх зі внесеними змінами до обласного бюджету на 2018 рік.

– Прийняття цього розпорядження голови облдержадміністрації, – прокоментував Микола Копачевський, – зумовлене необхідністю внесення змін в межах загального обсягу видатків, передбачених головним розпорядникам коштів обласного бюджету та приведення у відповідність показників міжбюджетних трансфертів обласного бюджету до показників міжбюджетних трансфертів державного бюджету. Зміни стосуються заробітних плат та правоохоронної діяльності. Додаткового фінансування цей проект розпорядження за собою не тягне.

– Внесення змін до рішення про обласний бюджет на 2018-й рік, ініційований облдержадміністрацією щодо розподілу коштів між головними їхніми розпорядниками, має право на життя, – пояснює депутат, голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур. – Після надходження міжбюджетних трансфертів з державної медичної субвенції, яка забезпечить виплату заробітних плат обласним лікарням третинного рівня, цей проект рішення у погодженні з комісією, яку я очолюю, повинен пройти до сесійної зали.

До формування обласного бюджету на наступний рік була долучена також громадськість, як повідомили у профільному Департаменті. Відтак, проект обласного бюджету на 2019 рік складено відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів чинного   бюджетного законодавства, а також відповідно до прогнозних показників економічного і соціального розвитку області.

– Бюджет 2019 року підготовлений за усіма пропозиціями, – сказав директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський. – Враховує він мінімальну заробітну плату розміром 4 173 грн.

– Після внесення відповідних правок та зауважень, поданих постійною комісією обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм, проект рішення «Про обласний бюджет на 2019 рік» матиме можливість бути підтриманим у сесійній залі, – прокоментував голова профільної комісії Геннадій Мазур. – Свої пропозиції щодо обласного бюджету на наступний рік надала громадськість. Однак, жоден із депутатів обласної Ради не надав своїх рекомендацій, чи зауважень до цього проекту рішення, хоча для цього були створені усі умови з боку розпорядників бюджетних коштів. Наша ж комісія провела співбесіди з усіма розпорядниками й ті питання, які на думку її членів були суперечними та дискусійними, ми їх виключили з проекту рішення «Про обласний бюджет на 2019 рік».

За підсумками спільного засідання постійних комісій обласної Ради було вирішено організувати в першому кварталі 2019 року Координаційну раду при голові обласної Ради з питання впровадження та реалізації медичної реформи на первинному рівні в нашій області. Ще однією пропозицією серед обговорених було створення робочих груп за участі депутатів обласної Ради, які подають звернення про проблеми на своїх округах.

Повернутись Створено: 30 листопада 2018 року, 18:10

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація