Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2027 року

    На позачерговій 42 сесії обласної Ради депутати розглянули Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки. Стратегія розроблялась на основі чинного законодавства із використанням кращого європейського та українського досвіду робочою групою із розробки Стратегії збалансо ....

  • Цьогорічні проєкти розвитку територіальних громад подаватимуться також до міжнародних програм

    Про особливості проведення та оформлення проєктних заявок для 17 обласного Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад сьогодні, 13 лютого, обговорили з громадами Вінницької області. Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування за дорученням обласної Ради, спільно з облдержадміністрацією та експертами Асоціації провели онлайн-с ....

На Тиврівщині обговорюють створення нової ОТГ Роздрукувати

Вінниччина – серед лідерів соціально-економічного розвитку в Україні. Такі результати моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за 2018 рік, оприлюднені Мінрегіоном. Однак, у Вінницькій області є 10 проблемних районів, перспективні плани яких наразі не затверджено. Тиврівський – один із таких. Громада села Дзвониха Тиврівського району запросили заступника голови обласної Ради Михайла Кременюка на відкриті обговорення питання приєднання.

Відбулась зустріч за участі експертів Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, діяльність якого підтримується Програмою «U-LEAD з Європою» та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

– Тиврівський район входить до числа районів Вінницької області, де не створено ОТГ, – звернувся до селян Михайло Кременюк. – Успіхи та досвід громад Вінниччини, що об’єдналися кілька років тому, впевнено доводять переваги господарювання громад у статусі об’єднаних. Ви дуже запізнилися, потрібно боротися за розвиток у вашій громаді. Працюйте, об’єднуйтесь і будете розвиватися. Є закон, є така можливість – не втрачайте цей шанс об’єднуватися зараз добровільно.

Впродовж зустрічі тривала активна дискусія стосовно можливостей, що дає реформа, питань функціонування закладів освіти, охорони здоров’я в умовах децентралізації та конфігурації об’єднання територіальних громад в районі.

– В освіті думайте за учня, а в медицині – за пацієнта, бо ми завжди жили за принципом як прогодувати вчителя і лікаря. Думайте наперед, будьте активними, тоді відбуватимуться позитивні процеси, – сказав Михайло Кременюк. – Як показує досвід об’єднаних громад, ініціативи кожного з сіл втілюються лише при об’єднанні. Всі зароблені та зекономлені кошти використовуються на розвиток села.

На сьогодні, бюджет Дзвонихи становить 1 млн 230 тисяч. 40 % коштів сільська рада витрачає на своє утримання, 25% – на водогін, решту 35% - на позашкільну освіту. Видатків на житлово-комунальну сферу не передбачено.

– Згода сільської ради на об’єднання із смт Тивровом розблокує створення ОТГ в районі, – пояснює радник з муніципальних послуг Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Віталій Швець. – Найважливіші  питання, звичайно – це фінанси, адже сільський бюджет не забезпечує сталого розвитку. На сьогодні сільська рада може утримувати тільки управлінський апарат, вирішувати деякі питання з благоустрою та фінансує ДНЗ і заклад культури. У разі приєднання до ОТГ відразу виростають фінансові ресурси, зокрема, тільки інфраструктурної субвенції громада отримає близько 1 млн грн. Крім того, буде забезпечено освітню субвенцію та відкриються нові можливості для розвитку територій у співпраці із Тиврівською селищною громадою. Громади, що стали на шлях об’єднання, повинні розуміти – створення ОТГ, в першу чергу, дає стабілізацію фінансових ресурсів, а відтак – виведення територій з депресивного стану. Власне – це і є головний принцип фінансової децентралізації.

За словами експертів Вінницького ЦРМС, с. Дзвониха налічує 280 жителів, має ДНЗ, ЗОШ І-ІІст., бібліотеку та заклад культури. Головні побоювання місцевих стосуються сфер охорони здоров’я та освіти, люди занепокоєні чи залишиться функціонувати ФАП та школа у селі.

Розвіяти побоювання жителів Дзвонихи взявся староста Могилівки і Демидівки Гніванської ОТГ Юрій Мельник.

– Іншого шляху для розвитку села немає, – сказав Юрій Мельник. – У нашому селі ми б ніколи не збудували водогін, якби не реформа. Ми щодня щось робимо. Ми зробили в сільському будинку культури танцювальну залу, організували 20 гуртків для дітей, дорослих та літніх. Лікарня процвітає, податки залишаються в громаді. Ми отримали субвенцію з ДФРР. Нам навіть вдалося запустити в середині об’єднаної громади маршрутний автобус. Переконаний, муніципальний транспорт обов’язково має бути в ОТГ. Зрозумійте, ніхто вам не допоможе окрім вас самих, не покладайтесь на когось. Переконуйте своїх сусідів, бо ви ще маєте шанс добровільно приєднатися.

Нагадаємо, 2019 року Тиврівська селищна рада ініціювала створення ОТГ із центром в смт. Тиврів та прийняла рішення щодо запрошення сусідніх населених пунктів до об’єднання.

Повернутись Створено: 30 травня 2019 року, 15:56 Переглядів: 640

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація