Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

На Тиврівщині обговорюють створення нової ОТГ Роздрукувати

Вінниччина – серед лідерів соціально-економічного розвитку в Україні. Такі результати моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за 2018 рік, оприлюднені Мінрегіоном. Однак, у Вінницькій області є 10 проблемних районів, перспективні плани яких наразі не затверджено. Тиврівський – один із таких. Громада села Дзвониха Тиврівського району запросили заступника голови обласної Ради Михайла Кременюка на відкриті обговорення питання приєднання.

Відбулась зустріч за участі експертів Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, діяльність якого підтримується Програмою «U-LEAD з Європою» та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

– Тиврівський район входить до числа районів Вінницької області, де не створено ОТГ, – звернувся до селян Михайло Кременюк. – Успіхи та досвід громад Вінниччини, що об’єдналися кілька років тому, впевнено доводять переваги господарювання громад у статусі об’єднаних. Ви дуже запізнилися, потрібно боротися за розвиток у вашій громаді. Працюйте, об’єднуйтесь і будете розвиватися. Є закон, є така можливість – не втрачайте цей шанс об’єднуватися зараз добровільно.

Впродовж зустрічі тривала активна дискусія стосовно можливостей, що дає реформа, питань функціонування закладів освіти, охорони здоров’я в умовах децентралізації та конфігурації об’єднання територіальних громад в районі.

– В освіті думайте за учня, а в медицині – за пацієнта, бо ми завжди жили за принципом як прогодувати вчителя і лікаря. Думайте наперед, будьте активними, тоді відбуватимуться позитивні процеси, – сказав Михайло Кременюк. – Як показує досвід об’єднаних громад, ініціативи кожного з сіл втілюються лише при об’єднанні. Всі зароблені та зекономлені кошти використовуються на розвиток села.

На сьогодні, бюджет Дзвонихи становить 1 млн 230 тисяч. 40 % коштів сільська рада витрачає на своє утримання, 25% – на водогін, решту 35% - на позашкільну освіту. Видатків на житлово-комунальну сферу не передбачено.

– Згода сільської ради на об’єднання із смт Тивровом розблокує створення ОТГ в районі, – пояснює радник з муніципальних послуг Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Віталій Швець. – Найважливіші  питання, звичайно – це фінанси, адже сільський бюджет не забезпечує сталого розвитку. На сьогодні сільська рада може утримувати тільки управлінський апарат, вирішувати деякі питання з благоустрою та фінансує ДНЗ і заклад культури. У разі приєднання до ОТГ відразу виростають фінансові ресурси, зокрема, тільки інфраструктурної субвенції громада отримає близько 1 млн грн. Крім того, буде забезпечено освітню субвенцію та відкриються нові можливості для розвитку територій у співпраці із Тиврівською селищною громадою. Громади, що стали на шлях об’єднання, повинні розуміти – створення ОТГ, в першу чергу, дає стабілізацію фінансових ресурсів, а відтак – виведення територій з депресивного стану. Власне – це і є головний принцип фінансової децентралізації.

За словами експертів Вінницького ЦРМС, с. Дзвониха налічує 280 жителів, має ДНЗ, ЗОШ І-ІІст., бібліотеку та заклад культури. Головні побоювання місцевих стосуються сфер охорони здоров’я та освіти, люди занепокоєні чи залишиться функціонувати ФАП та школа у селі.

Розвіяти побоювання жителів Дзвонихи взявся староста Могилівки і Демидівки Гніванської ОТГ Юрій Мельник.

– Іншого шляху для розвитку села немає, – сказав Юрій Мельник. – У нашому селі ми б ніколи не збудували водогін, якби не реформа. Ми щодня щось робимо. Ми зробили в сільському будинку культури танцювальну залу, організували 20 гуртків для дітей, дорослих та літніх. Лікарня процвітає, податки залишаються в громаді. Ми отримали субвенцію з ДФРР. Нам навіть вдалося запустити в середині об’єднаної громади маршрутний автобус. Переконаний, муніципальний транспорт обов’язково має бути в ОТГ. Зрозумійте, ніхто вам не допоможе окрім вас самих, не покладайтесь на когось. Переконуйте своїх сусідів, бо ви ще маєте шанс добровільно приєднатися.

Нагадаємо, 2019 року Тиврівська селищна рада ініціювала створення ОТГ із центром в смт. Тиврів та прийняла рішення щодо запрошення сусідніх населених пунктів до об’єднання.

Повернутись Створено: 30 травня 2019 року, 15:56 Переглядів: 823

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація