Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На традиційні Стусівські читання мала батьківщина поета зустріла творчу інтелігенцію Вінниччини Роздрукувати

Щорічно Стусівські читання традиційно проходять у січневі та вересневі дні на Вінниччині. Вони об’єднують навколо себе тих, кому не байдужі українська культура та національна ідея, – письменників, поетів, митців, політиків, вчителів, науковців.

Цього року молодь та студентство вінницьких вишів вшанували пам’ять великого поета читанням віршів та поем у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва. А цього самого дня творча інтелігенція, на чолі з головою Міжнародного Вінницького земляцтва у Києві Ніною Гнатюк, відвідала село Рахнівку Гайсинського району, де народився поет-земляк, політв’язень, Герой України Василь Стус. Участь у заходах з нагоди вшанування пам’яті великого поета взяла і депутат обласної Ради Жанна Дмитренко.

Присутні поклали квіти до пам’ятника Василеві Стусу та відвідали стусівську криницю. Фотохудожник Олександр Гордієвич зробив світлини до альбому «Земля Івана Богуна – колиска Стуса», що, з ініціативи Ніни Гнатюк та за підтримки обласної влади, готується до 80-річчя з дня народження письменника.

Вересневі Стусівські дні проводяться в Рахнівці щороку за підтримки сільської громади, керівництва району та працівників культури.

Василь Семенович Стус народився 6 січня 1938 року в селі Рахнівка Гайсинського району Вінницької області у сільській родині. 1940 року разом з батьками переїхав у Донецьк. У 1959 році з червоним дипломом закінчив Сталінський педагогічний інститут, після чого працював учителем української мови і літератури в селі Таужня Кіровоградської області. Стус двічі був засуджений за «систематичне виготовлення, збереження і поширення документів антирадянського характеру, що ганьбили і підривали радянський державний устрій», а також його звинуватили в антирадянській агітації. У 1972 році він був засуджений до 5 років табірного суворого режиму в Мордовії і трьох років виселення до Сибіру.

Повернутись Створено: 6 вересня 2017 року, 15:07 Переглядів: 828

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація