Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

На виїзному засіданні Координаційної ради обговорили питання запровадження енергозберігаючих технологій в закладах соціальної сфери Роздрукувати

Як уже повідомлялось, 31 травня в Томашполі під головуванням очільника  обласної Ради Анатолія Олійника та за участі голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія відбулось  виїзне   розширене  засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові обласної Ради.

Участь в засіданні взяли, голови районних рад, районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення, голови постійних комісій обласної Ради, керівники департаментів, управлінь, установ, підприємств, організацій області, а також сільські, селищні голови Томашпільського району.

На засіданні обговорили і ухвалили рішення з ключового питання порядку денного: «Про сучасні підходи щодо запровадження енергозберігаючих технологій в закладах соціальної сфери територіальних громад області».

Перед початком засідання присутні вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні антитерористичної операції хвилиною мовчання.

За підсумками обласної спартакіади серед депутатів обласної, районних, міських, сільських та селищних рад були нагороджені грамотами і кубками команди Липовецького, Томашпільського і Вінницького районів, які вибороли призові місця в загально- командному заліку.

У вступному слові голова обласної Ради наголосив, що споживання енергоресурсів на одиницю площі опалюваного приміщення в Україні в 2,5 рази перевищує  аналогічний середній показник у Європі та навів приклади  позитивного досвіду з цього питання.

-Показовим прикладом в плані енергозбереження є Теплицький район, де в лікарні, дитячому садочку і школі у селі Соболівка коштом мецената – фермера Володимира Герасименка встановлено  енергозберігаючі котли, які працюють на пелетах, які  виробляються із соломи в господарстві фермера. Сировини для виготовлення пелет вистачає, адже він орендує понад 2400 га землі. Економія на опаленні пелетами дозволила скоротити витрати  вдвічі. Я вважаю, що це гарний  приклад соціальної відповідальності бізнесу, побудови партнерських відносин влади і місцевих підприємців,- зазначив голова обласної Ради.

При розгляді питання було заслухано інформацію директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури обласної державної адміністрації Сергія Волкова. В обговоренні взяли участь голова Барської районної ради Михайло Піддубний, перший заступник голови правління – головний інженер Публічного акціонерного  товариства «Барський машинобудівний завод», генеральний директор Вінницького обласного спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець, голова Комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» Володимир Бабошин, голова постійної  комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур та голова  Томашпільської  районної  державної адміністрації Олександр Закорченний.  В процесі розгляду було акцентовано увагу на посиленні роботи в питанні скорочення споживання газу та переведення котлів на альтернативні види палива у закладах соціальної  сфери.

В ухваленому рішенні Координаційної ради обласній державній адміністрації рекомендовано розробити і подати на розгляд сесії обласної Ради проект Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2021 роки, а районним радам необхідно щорічно передбачати в проектах місцевих бюджетів на наступний бюджетний рік і враховувати при складанні та затвердженні кошторисів установ, підприємств та закладів комунальної власності територіальних громад районів, міст видатки на впровадження енергозберігаючих технологій на суму, не менше ніж п’ять відсотків загального обсягу асигнувань відповідних галузей бюджетної сфери.

Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблагроліс» спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства рекомендовано забезпечувати соціальні заклади області паливними матеріалами (дровами та продуктами їх переробки), вживати заходів щодо збільшення обсягів вирощування біоенергетичних культур.

В практичній частині засідання Координаційної ради учасники заходу ознайомились  з роботою закладів соціальної сфери територіальних громад Томашпільського району. Зокрема, взяли участь у відкритті в центрі селища фонтану, урочистому  відкритті  житлового об’єкту - 8-квартирного будинку  в рамках програми «Доступне житло».

З питання вивчення досвіду щодо скорочення споживання газу та переведення котлів на альтернативні види палива  члени координаційної ради відвідали НВК «Томашпільську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів-гімназію», Комаргородське стаціонарне відділення постійного та тимчасового проживання, сільську лікарську амбулаторію загальної практики - сімейної медицини та  Комаргородське вище професійно-технічне училище.

В усіх цих закладах встановлені твердопаливні водогрійні котли, що працюють на пелетах, дровах, гранулах і навіть соломі,  а в дитячому садочку «Сонечко» селища встановлені сонячні теплові колектори. Це дає можливість в середньому економити майже половину коштів на опалення.

На завершення учасники засідання відвідали Олександрівський парк, який є пам'яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення.

 

Повернутись Створено: 1 червня 2016 року, 16:17 Переглядів: 1057

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація