23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На виїзному засіданні Координаційної ради розглядалось питання енергозбереження Роздрукувати

8 липня в Калинівському районі відбулось виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, в рамках якого учасники відвідали комунальні заклади міста Калинівки і села Гущинці Калинівського району. Центральною темою засідання було питання впровадження енергозберігаючих технологій у закладах соціальної сфери та житлово-комунального господарства Вінницької області.

Участь у засіданні взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, голова Калинівської районної ради Юрій Браніцький, голова Калинівської райдержадміністрації Костянтин Васюк, президент Асоціації підприємств “Енергоефективність” Юрій Іванов, президент ТОВ “Енергоінвест”, депутат обласної Ради Володимир Житник, почесний ректор Вінницького національного аграрного університету, кандидат технічних наук, професор Леонід Середа, очільники районних та міських рад, інші посадовці Вінницької області.

Відкриття виїзного засідання Координаційної ради відбулось у приміщенні Калинівської районної ради, де виступили голова обласної Ради Сергій Свитко та голова облдержадміністрації Анатолій Олійник з питань актуальності енергозбереження та підвищення енергоефективності в соціальних закладах області.

-  Відомо, що однією з головних складових національної та економічної безпеки є енергетична незалежність української держави. Сьогодні в паливно-енергетичному комплексі склалася критична ситуація. Перш за все, через дії "Газпрому", коли російська сторона запропонувала дискримінаційну ціну на газ та було припинено постачання газу в Україну. До прикладу, енергоємність одиниці ВВП в Україні на 20 % вища, ніж у Росії, на 60-70 %, ніж у Польщі, Чехії та Угорщині, у 4-5 разів більша, порівняно з державами «великої сімки». Саме тому запуск енергоефективних технологій у ЖКГ, бюджетній сфері, промисловості - сьогодні актуальне завдання для всієї країни і нашої області, зокрема. Перспективним напрямом є широке використання альтернативних джерел енергії. За рахунок цього одночасно вирішується декілька завдань, а саме: забезпечення власними енергоресурсами; скорочення імпорту палива; зменшення забруднення навколишнього середовища. Мета  нашого зібрання в цих умовах - продумати разом шляхи мінімізації можливих втрат у зимовий період. Тому вихід один - маємо нарешті розпочати масштабне використання відновлювальної енергії природи, запроваджувати новітні енергозберігаючі технології, - підкреслив Сергій Свитко.

Після вступної частини засідання учасники відвідали Калинівську центральну районну лікарню, загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів і вище професійне училище №32 села Гущинці Калинівського району, де змогли побачити наочні приклади впровадження енергозберігаючих заходів, зокрема, встановлення твердопаливних котлів, заміну застарілого обладнання, дерев’яних віконних та дверних блоків на металопластикові, тощо. Також члени Координаційної ради, посадовці області і району поклали вінки до пам’ятного знаку славетним козацьким отаманам, які загинули за незалежність України.

В ході обговорення на засіданні голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський сказав, що “на сьогоднішній день стоїть питання на сесії райради про те, що ми маємо робити реконструкцію п’яти котелень найбільших сіл Вінницького району”, а президент ТОВ “Енергоінвест”, депутат обласної Ради Володимир Житник зазначив, що: “Органи  державної влади мають формувати ідеологію, як ми маємо заощаджувати на енергії. У нас на превеликий жаль, монополізували галузь енергетики. В економічній стратегії України до 2030 року заплановано виробництво енергії з вугілля, нафти і газу. Тому, сьогодні монополізація такої галузі як енергетика призвела до критичного стану”.

За підсумками засідання, що відбулось у Гущинецькому ВПУ №32, було ухвалено рішення Координаційної ради з питань місцевого самоврядування із доповненнями: “Про впровадження енергозберігаючих технологій в закладах соціальної сфери та житлово-комунального господарства області”.

Довідка: Робота в сфері енергозбереження у Вінницькій області здійснюється в рамках «Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2015 роки». Програмою передбачено провести енергозберігаючі заходи на 39 комунальних об’єктах охорони здоров’я, освіти, культури та адміністративних установ, які є власністю територіальних громад області. Загальний кошторис робіт - 26,2 млн грн. 

Повернутись Створено: 9 липня 2014 року, 10:39 Переглядів: 1190

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація