Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині незабаром пройде Міжнародний форум «Українська молодь діаспори» Роздрукувати

Сьогодні, 23 травня, голова Європейського Конгресу Українців, перший заступник голови Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні та голова Світового Конгресу українських молодіжних організацій Мирослав Гочак, а також заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема обговорили з очільниками Вінниччини питання про узгодження організаційних заходів щодо проведення Міжнародного форуму «Українська молодь діаспори».

Як озвучили під час зустрічі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником і головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм представники СКУ, метою зазначеного заходу, проведення якого планується у Вінниці в серпні поточного року, є поєднання зусиль української молоді діаспори й молодих людей, які живуть в нашій державі, навколо ідеї суверенітету та цілісності України.

Як запевнив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, кошти на проведення заходу, в сумі 200 тисяч гривень, виділяє Міністерство молоді та спорту України. За його словами, «для нас цей форум теж важливий, оскільки охоплює представників молодіжних організацій як в Україні, так і за її межами».

В ході зібрання ініціатори форуму також поінформували про ключові питання та заходи, які СКУ здійснює для підтримки нашої країни, а також окреслили шляхи майбутньої співпраці в освітній, культурній і економічній галузях нашого регіону.

Зокрема, голова Європейського Конгресу Українців Ярослава Хортяні висловила вдячність керівництву області за готовність прийняти форум у Вінниці та запевнила, що користь від цієї зустрічі буде мати вся Україна.

Від проведення цього заходу виграє і місто, яке приймає, і Україна, і ваша молодь, бо вони будуть відразу запрошені в ту, чи іншу країну, познайомляться, побачать, як краще співпрацювати. А після цього почне розвиватися й економічний інтерес, – зазначила гостя.

Загалом, за інформацією голови Світового Конгресу українських молодіжних організацій Мирослава Гочака, подібні зустрічі вже проводились у Києві, Львові, Тернополі, Івано-Франківську та Одесі. Цього ж року вибір зупинився на Вінниці.

В свою чергу очільники обласної влади висловили вдячність представникам Конгресу за візит і заявили про бажання якісно піднести рівень відносин між владними структурами нашого регіону і СКУ.

Звертаючись до гостей, голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував за ті напрацювання, які здійснює українська діаспора і, зокрема, реалізовуються молодіжними організаціями в питаннях допомоги Україні в забезпеченні її територіальної цілісності, якнайшвидшого миру, демократизації, євроінтеграції та майбутнього процвітання.

Для довідки: Світовий Конґрес Українців (СКУ) (англ. Ukrainian World Congress) — неприбуткова організація, позапартійне об'єднання, міжнародна координаційна надбудова над українськими громадськими організаціями у діаспорі.

Організація була заснована у 1967 році в Нью-Йорку під назвою Світовий Конґрес Вільних Українців (СКВУ). У 1993 році назва була змінена на сучасну — Світовий Конґрес Українців.

Членами СКУ є крайові громадські надбудови, що представляють інтереси понад 20-ти мільйонів українців у діаспорі. Серед членів СКУ — УККА (США), КУК (Канада), Координаційний Осередок Українських громадських центральних установ (Європа), Союз Українських Організацій в Австралії, Українська центральна репрезентація Аргентини і Координаційний комітет українських організацій Бразилії – всього понад 150 організацій із 33 країн. СКУ підтримує зв'язки з українцями ще 14 країн. У праці СКУ і його Секретаріату беруть активну участь представники українських церков, світового об'єднання жінок (СФУЖО) та молодіжних і студентських (ЦЕСУС) організацій.

Метою об'єднання є допомога українському народові у його змаганнях за волю і державну незалежність та координація діяльності своїх членів.

У 2003 СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об'єднаних Націй.

Керівним органом є конгрес, який скликається через п'ять років, а між конгрессами — секретаріат, очолюваний президією.

 

Повернутись Створено: 23 травня 2016 року, 16:33 Переглядів: 1068

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація